ChodźMY na spacer w 2024

Zdjęcie do ChodźMY na spacer w 2024

Rusza kolejna edycja spacerów tematycznych po Gorzowie „ChodźMY na spacer 2024”. W tym roku spacerów będzie mniej niż w poprzednich edycjach i będą skoncentrowane wokół pór roku. Będzie zatem spacer zimowy, wiosenny, letni i jesienny. Pierwszy spacer, zimowy, odbędzie się w sobotę 13 stycznia.

Każdy kolejny tegoroczny spacer również zaplanowany jest na 13 dzień miesiąca. Wiosenny spacer odbędzie się 13 kwietnia, letni 13 lipca, a jesienny 13 października. Wszystkie spacery, poza ostatnim, zaplanowane są na sobotę. Ten jesienny, 13 października, odbędzie się w niedzielę.

Tradycyjnie przewodnikiem będzie Zbigniew Rudziński, szef oddziału PTTK „Ziemia Gorzowska”, a spotkania "spacerowiczów" zaplanowane są na godzinę 10.00 w pobliżu fontanny Pauckscha.

Spacery tematyczne po Gorzowie w cyklu #ChodźMy na spacer w miejskim kalendarzu pojawiły się w 2021 roku. Od tego czasu odbyło się blisko 30 wędrówek, niemal każda prowadziła inną trasą po Gorzowie lub w jego najbliższych okolicach. W każdym ze spacerów uczestniczyło od 40 do 100 osób. Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych odkrywaniem Gorzowa.

Przed nami czwarta edycja akcji „ChodźMY na spacer”. Jak wyjaśnia Zbigniew Rudziński, mniejsza liczba spacerów w tym roku pozwoli przygotować ciekawszą ofertę na kolejne edycje. -

Złapiemy trochę dystansu, przemyślimy poszczególne trasy i odpowiemy na bieżące zapotrzebowanie gorzowskich piechurów -  podkreśla przewodnik.

Regulamin spacerów pozostaje bez zmian. Udział w nich jest  bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to zakup niezbędnych biletów komunikacji miejskiej, jeśli program wycieczki zakłada wykorzystanie transportu publicznego. Na spacery nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Spacery zawsze zaczynają się o godzinie 10.00, a punkt zbiórki to Stary Rynek, tuż obok fontanny Pauckscha. Spacery są prowadzone bez względu na warunki pogodowe. Jedynym powodem do odwołania i przełożenia wydarzenia może być intensywna burza i ulewny deszcz w godzinie rozpoczęcia spaceru, ale do tej pory ani razu nie trzeba było odwoływać wycieczki, choć kilka razy deszcz zmoczył uczestników.

Organizatorem cyklu spacerów „ChodźMY na spacer” jest Miasto Gorzów, we współpracy z oddziałem PTTK „Ziemia Gorzowska”.

Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji

Grafika UM


powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.