Powróć do: Dokumenty strategiczne

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Gorzowa Wlkp.2010-2020

„Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Gorzowa Wlkp. na lata 2010-2020” została uchwalona przez Radę Miasta Gorzowa Wlkp. w dniu 3 lutego 2010 roku. Przyjęty dokument stanowi kontynuację poprzednio obowiązującej Strategii i nawiązuje do niej choćby przez przyjęcie tego samego sformułowania wizji rozwoju miasta, którą określono jako: „Umacnianie roli Gorzowa Wlkp. jako stabilnego ośrodka o charakterze regionalnym – największego miasta środkowego pogranicza polsko-niemieckiego oraz Euroregionu Pro Europa Viadrina”.

Wizja ta realizowana jest w czterech obszarach strategicznych: oświata i nauka, polityka prospołeczna, ład przestrzenny oraz ochrona środowiska. Do nich wpisane są programy, które z kolei skupiają konkretne już działania. Do realizacji poszczególnych działań wyznaczone zostały odpowiedzialne podmioty, a także mierniki i termin ich wykonania.
Zanim jednak doszło do uchwalenia miejskiej strategii rozwoju, dokument ten był szeroko konsultowany, a także przechodził procedurę oceny oddziaływania na środowisko.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Gorzowa Wlkp. na lata 2010-2020, pdf, 1,21 MB.

Realizacja zapisów strategii jest monitorowana, w postaci corocznych raportów. Sprawozdania powstają na podstawie informacji przekazanych od biur/wydziałów Urzędu Miasta, spółek, fundacji i zakładów budżetowych miasta Gorzowa.

Sprawozdanie z realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Gorzowa Wlkp. za 2020 r., pdf, 1,55MB.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.