Powróć do: Stypendyści 2022

Agnieszka Szwengier

Dziedzina: Sztuki wizualne

Studiowała  psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, ale swoją drogę życiową związała z twórczością artystyczną z uwagi na sukcesy jakie odniosła sprzedając i wystawiając namalowane przez siebie prace. Realizowała wystawy i murale, m.in. podczas podróży do Hiszpanii i Maroka. Przez kilka lat pracowała w Berlinie, gdzie zrealizowała kilka wystaw indywidualnych oraz zdobyła doświadczenie kuratorskie. Aktualnie mieszka w Gorzowie i tu od 2 lat stworzyła pracownię, w której prowadzi działalność twórczą, malując własne obrazy, a także pracuje przy projekcie książki – tomu wierszy swojego taty, do której przygotowuje ilustracje. Stworzyła markę przedmiotów użytkowych z materiałów z odzysku (papieru) Saiseipots.

Stypendium:

Stypendium przeznaczy na stworzenie  serii obrazów pt. „Zakłady Wytwórstwa Fantazji, Marzeń i Snów” poświęconej pracy kobiet w ZWCH „Stilon” w latach 60. i 70. zainspirowanych fotografiami W. Kućki, w tym zakup akcesoriów malarskich oraz koszty promocji.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.