Budowa i rozbudowa miejsc rekreacji w Gorzowie Wlkp.

30 grudnia 2024r. Miasto podpisało z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego umowę o dofinansowanie na zadanie „Budowa i rozbudowa miejsc rekreacji w Gorzowie Wlkp.”- etap I. Środki finansowe pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, z Priorytetu 8. Fundusze Europejskie dla lokalnego lubuskiego Działanie 8.2 Wsparcie terytorialne obszarów miejskich – ZIT.

Całkowita wartość projektu 3 600 000 zł

Dofinansowanie 85% kosztów kwalifikowanych  3 060 000 zł

Projekt został on podzielony na 4 mniejsze zadania inwestycyjne:

  • Rozbudowa skateparku w Parku Kopernika: Inwestycja zakłada rozbudowę skateparku o sekcję bank ramp oraz sekcję street, montaż profili i poręczy okrągłych, murków łamanych oraz rozbudowę środkowej części platformy, doświetlenie rozbudowanej części poprzez dołożenie dodatkowych reflektorów do istniejących słupów. 
  • Budowa dirtpark w Parku Zacisze to specjalny tor do podwyższania umiejętności jazdy na rowerze, nauki tricków i doskonalenia swoich sprawności. Składa się z górki startowej, 3 torów do jazdy na rowerze o różnym stopniu trudności (hopki, muldy, pump-track, quarter), czwarty tor będzie do jazdy powrotnej. Przewidziano małą architekturę: wiata parkowa, ławki.
  • Budowa pumptracka w Parku 750-lecia: w ramach zadania powstanie tor profilowany zbudowany z szybkich zakrętów i muld, który ma służyć do jazdy na rowerze. Projekt przewiduje montaż małej architektury: wiaty z ławostołami, ławy, śmietniki, stojaki rowerowe, oświetlenie terenu lampami LED.
  • Budowa toru rolkowego w Parku 750-lecia,  zadanie obejmuje budowę obiektu rekreacyjnego, tj. toru rolkowego z betonu asfaltowego w kształcie pętli wraz z elementami małej architektury oraz utwardzonym dojściem.

Projekt przewiduje montaż małej architektury oraz zachowanie istniejącej roślinności.

Tor przeznaczony będzie dla osób jeżdżących na rolkach i wrotkach. Inwestycja usytuowana będzie w Parku 750-lecia.

Powyższy projektu dotyczy rozwoju, zagospodarowania i zarządzania przestrzenią na potrzeby mieszkańców (w tym m.in. w zakresie wypoczynku i spędzania wolnego czasu), na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego oraz w celu realizacji usług publicznych. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia jakości życia mieszkańców, poprzez wzrost dostępności wysokiej jakości przestrzeni miejskiej z infrastrukturą sportową i rekreacyjno-wypoczynkową.

Powstałe strefy wypoczynku będą pełniły funkcję rekreacyjną oraz sportową, ponieważ celem przedsięwzięcia jest utworzenie miejsc aktywnego i zdrowego wypoczynku, dających szerokie możliwości rekreacji dla różnych grup wiekowych. 

Projekt na lata 2024-2026. 

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.