Powróć do: Konsultacje społeczne

Regulamin

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konsultacji Społecznych z Mieszkańcami Gorzowa Wlkp.:

- Uchwała nr XVII/171/2015 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 30 września 2015 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu Konsultacji Społecznych z mieszkańcami Gorzowa Wlkp.

- Uchwała nr LXVIII/835/2018 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 5 września 2018 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu Konsultacji Społecznych z mieszkańcami Gorzowa Wlkp.

Aby usprawnić procedurę konsultacyjną skrócony został czas jej trwania, poprzez możliwość włączenia akcji informacyjnej w okres trwania konsultacji. Obowiązek podawania do publicznej wiadomości informacji o terminie i miejscu spotkań publicznych skrócono do 7 dni przed terminem spotkania. Dopuszczono możliwość aktualizacji Regulaminu Konsultacji Społecznych częściej niż raz na cztery lata. Usunięto obowiązek konsultacji z mieszkańcami Planu Konsultacji Społecznych na kolejny rok kalendarzowy. Dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że Regulamin Konsultacji jest wystarczająco elastyczny, a mieszkańcy dysponują możliwością składania wniosków o przeprowadzenie konsultacji społecznych w trakcie roku. 

- Uchwała nr LVIII/1036/2022 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 21 grudnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu Konsultacji Społecznych z mieszkańcami Gorzowa Wlkp.

Uchwała dopuszcza przeprowadzenie spotkań dyskusyjnych z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, które zapewniają jednoczesną transmisję wizji i dźwięku. Również badania jakościowe i ilościowe, w tym reprezentatywne badania opinii publicznej oraz sondaże i ankiety, mogą być przeprowadzane  z wykorzystaniem tych środków. Zmiany te wprowadza się w celu możliwości realizacji konsultacji społecznych w przypadku wystąpienia okoliczności, które powodują sytuację zagrożenia bezpieczeństwa i zdrowia uczestników konsultacji społecznych. Usunięto obowiązek aktualizacji Regulaminu Konsultacji Społecznych co najmniej raz na cztery lata. Dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że zmian w Regulaminie należy dokonywać, gdy zajdzie taka konieczność, a nie w sztywnych ramach czasowych. Rozszerzono katalog kanałów informacyjnych o Młodzieżową Radę Miasta, a także katalog obowiązkowych elementów raportu z przeprowadzonych konsultacji o liczbę uczestników procesu.

 

Wszystkie uchwały znajdziecie tutaj.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.