Powróć do: Inicjatywa lokalna

O inicjatywie lokalnej

Czy wiecie, że mieszkańcy mogą realizować zadania publiczne we współpracy z urzędem miasta? Jeśli nie, poznajcie inicjatywę lokalną!
 
grupa ludzi siedzi na kolorowych puzzlachTo dzięki niej możecie przy wsparciu urzędu zasadzić rośliny na podwórku, wyremontować chodnik, naprawić schody lub zorganizować osiedlowy festyn. Jeżeli widzisz siebie w roli organizatora, masz pomysł, zespół i udało Ci się zgromadzić część środków, ale potrzebujesz wsparcia ze strony urzędu, skorzystaj z inicjatywy lokalnej, w której obie strony dają coś od siebie!
 
Dla kogo?
✍ Dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Gorzowa Wielkopolskiego - możecie złożyć wniosek samodzielnie lub za pośrednictwem organizacji pozarządowej
 

 

Kiedy działać?
Wnioski możecie składać przez cały rok
 
Zainteresuj się inicjatywą lokalną, jeśli...
Chcesz zrealizować swój pomysł we współpracy z urzędem!  Nie musisz mieć doświadczenia w składaniu wniosków. Sama procedura nie jest skomplikowana, możesz też skorzystać ze wsparcia urzędników.

Gorzowska inicjatywa lokalna

Inicjatywa lokalna istnieje w polskim prawie od 2010 r. Została wprowadzona rozdziałem 2a do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.  W 2011 roku została podjęta uchwała nr XII/120/2011 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

Akty prawne aktualnie regulujące gorzowską inicjatywę lokalną to Uchwała Rady Miasta dostępna tutaj oraz Zarządzenie Prezydenta Miasta, które można pobrać w formie pliku poniżej. Tam dostępny jest również formularz wniosku oraz wzór umowy.


Tabela z zestawieniem informacji o złożonych wnioskach do pobrania poniżej:

Inicjatywa lokalna - tabela.pdf

Zawarte w tabeli  informacje zawierają dane aktualne na 6.07. 2023 r.

____________
 
Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz bsr@um.gorzow.pl lub zadzwoń do nas: 95 735 59 37 lub 95 735 59 36.

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.