Powróć do: Inicjatywa lokalna

Aktualności

 

Rozbudowa ogrodu społecznościowego Fyrtel przy ul. Reja

 

FyrtelPierwszy w tym roku wniosek na realizację zadań w ramach inicjatywy lokalnej został złożony przez grupę inicjatywną działającą na os. Staszica. Grupa sąsiadów od dawna dba o swoja okolicę i stworzyła ogród społecznościowy, który służy wspólnemu odpoczynkowi, a najmłodszym zabawie.

Teraz przy wsparciu miasta, ogród będzie mógł zostać rozbudowany. Na Fyrtlu pojawi się oświetlenie, wiata rekreacyjna, stoły, ławy, pergole i nowe rośliny. Zaplanowany jest także montaż urządzeń pełniących funkcje prewencyjne w zapobieganiu aktom wandalizmu. Całość dopełni wspólna praca sąsiadów przy pielęgnacji roślin i utrzymaniu czystości.

Zdjęcie wykorzystane za zgodą z grupy Facebook Nasz fyrtel -Reja i okolice.


 


 

Gorzów dla pszczół


PlakatZ okazji Ogólnopolskiego Dnia Pszczoły grupa inicjatywna Moja Bora Bora we współpracy z Urzędem Miasta organizują akcję "Gorzów dla pszczół". W jej ramach rozdawane będą sadzonki roślin miododajnych lawendy i wrzosów.


Na czym polega akcja?
Każdy chętny będzie mógł wziąć kwiat do domu i zasadzić go na balkonie, tarasie, w ogródku. W ten sposób przyczyni się do tworzenia miejsc dających pokarm owadom zapylającym. Sadzonki będą zaopatrzone w kody QR z instrukcją oraz linkiem do broszury informacyjnej o pszczołach. Załączona do każdej sadzonki ulotka będzie zawierała informację i regulamin, określające w jaki sposób można wziąć udział w losowaniu nagród - będą nimi większe zestawy kwiatów i gadżety miejskie. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest zrobienie zdjęcia z zasadzonym kwiatem i wysłanie go mailem na adres: mojaborabora@wp.pl z podaniem danych lokalizacyjnych (geotag, współrzędne lub adres). Na podstawie informacji zwrotnej zostanie stworzona interaktywna mapa pokazująca trasę sadzonek z przystanku autobusowego Hubala w różne miejsca miasta.

 

Plan:

W poniedziałek 9.08. od godz. 11:00 przyjdź lub przyjedź na przystanek autobusowy Hubala, zabierz i posadź u siebie jedną z sadzonek roślin miododajnych.

Najpóźniej w środę 11.08. wyślij zdjęcie z adresem rośliny na mojaborabora@wp.pl, aby wziąć udział w losowaniu jednego z pięciu zestawów roślin miododajnych.

Nagrody będą do odbioru w piątek 13.08. w Urzędzie Miasta przy ul. Myśliborskiej 34.

 

Grupa Moja Bora Bora bierze udział w akcji Masz Głos prowadzonej przez Fundację Batorego.

Zadanie to jest realizowane w ramach inicjatywy lokalnej i współfinansowane z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.

 


 ŻonkiLOVE 765

plakat z żonkilemKolejna inicjatywa lokalna to akcja jesiennego zasadzenia cebul żonkili w parku przyszpitalnym przy ul. Walczaka. Inicjatorce zależało na  stworzeniu miejsca, gdzie wiosną przyszłego roku na 765 lecie miasta, zakwitnie 765 żonkili.
Po stronie miasta było przygotowanie m.in. terenu do nasadzeń i zakup cebulek. Inicjatorzy akcji zapewnili działania informacyjne. W akcji wzięło udział kilkunastu mieszkańców, którzy wspólnie, w gronie przyjaciół lub rodziny sadzili cebulki.
Teraz pozostało nam czekać na wiosnę, aż kwiaty zakwitną i staną się ozdobą przyparkowego skweru.

żonkile cebulki zasadzoneżonkile duży planżonkile z inicjatorką

 


 

Przebudowa ul. Zielnej i Tymiankowej

droga asfaltowaMieszkańcy ulic Zielnej i Tymiankowej wspólnie z Miastem zrealizowali remont drogi przy której mieszkają. Potrzebne było m.in. uzupełnienie podbudowy kruszywem, regulacja studni oraz budowa nawierzchni asfaltowej. Łącznie przebudowano pas drogowy o długości 690 m.
Istotnym wkładem mieszkańców w realizację zadania był wkład finansowy, który wyniósł 80 000 zł. Wartość  zadania to 200 000 zł.

 

 

 

 

 


 

Przebudowa ulicy Grafitowej

droga asfaltowaWniosek o zrealizowanie inicjatywy lokalnej złożyli mieszkańcy ul. Grafitowej. Inicjatorzy wraz z Miastem zrealizowali przebudowę drogi przy ul. Grafitowej.
Wykonanie drogi asfaltowej o długości 190 m pozwoliło na zwiększenie komfortu zamieszkania w tej okolicy poprzez zmniejszenie zanieczyszczeń powodowanych unoszącym się kurzem z drogi gruntowej.
Mieszkańcy partycypowali w realizacji zadania poprzez wniesienie wkładu finansowego w wysokości 42 500 zł. Wartość zadania to 85 000 zł.

 


Przebudowa ulicy Onyksowej

droga asfaltowaMieszkańcy ulicy Onyksowej zrealizowali wspólnie z Miastem przebudowę drogi przy której mieszkają.
Zgodnie z wnioskiem wykonano nawierzchnię bitumiczną na drodze o długości 296 m. Mieszkańcy zyskali dogodny dojazd do swoich posesji a w okolicy zmniejszyło się zanieczyszczenie, wcześniej powodowane unoszącym się kurzem z drogi gruntowej.
Inicjatorzy partycypowali w realizacji zadania poprzez wniesienie wkładu finansowego w wysokości 72 500 zł. Wartość zadania to 145 000 zł.

 

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.