Powróć do: Stypendyści 2022

Grzegorz Tobis

Grzegorz TobisDziedzina: Muzyka

Klarnecista, aranżer, kompozytor, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Od 2012 roku jest klarnecistą Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Zdobywca wielu nagród podczas krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Założyciel zespołów Dance of Fire Quartet oraz FolkfoR - grających muzykę inspirowaną tradycjami. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendysta Marszałka Województwa Opolskiego, laureat stypendium Autorów ZAiKS oraz Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Zajmuje się opracowywaniem folkowym melodii ludowych, opracowaniami muzyki klasycznej. Współpracuje z szeregiem polskich orkiestr symfonicznych, z którymi ma na koncie wiele nagrań płytowych. Nagranie i wydanie narodowe Chopina w Formacie Super Audio zostało uhonorowane Fryderykiem.  Występował też na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą.

Stypendium:

Stypendium przeznaczy na kompozycję utworu muzycznego na klarnet, który zostanie wykonany w Filharmonii Gorzowskiej. W tym celu dokona zakupu profesjonalnego sprzętu  studyjnego do nagrania kompozycji.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.