Powróć do: Aktywny wypoczynek

Bulwary nad Wartą

bulwar

Bulwarem serce miasta bije

Miejscem szczególnie lubianym, zarówno przez gorzowian, jak i turystów, jest nadwarciański bulwar. Na jego skraju spotkasz siedzącego w łódce Pawła Zacharka, legendarnego przewoźnika, za sprawą którego mieszkańcy niegdyś przeprawiali się na drugą stronę Warty. Łódka pomimo niewielkich rozmiarów jest pojemna, dlatego jest często wybierana na tzw. zdjęcie grupowe. 

Nad całym bulwarem rozciąga się najdłuższa w Polsce estakada kolejowa, jej całkowita długość to 2116 metrów. To również jeden z najpiękniej położonych w Europie zabytków techniki, liczący sobie ponad 100 lat. Zazwyczaj w sezonie pod estakadą znajdują się liczne restauracje i kawiarnie. Każda z nich ma swój niepowtarzalny styl i smak, każda latem przyciąga gości urokliwym ogródkiem. Po wschodniej stronie bulwaru znajduje się woliera dla ptaków, nowoczesny plac zabaw oraz zegar słoneczny, które tworzą klimat sprzyjający rodzinnym spacerom.

Czas nad Wartą to jednak nie tylko wizyta na bulwarze. Od 2019 roku mamy wyjątkową ścieżkę rowerowo-pieszą wybudowaną w ramach wspólnego projektu transgranicznego jako element „Szlaku Stolic”. To połączona ze wschodnią częścią bulwaru ponad 700-metrowa trasa, którą docieramy aż pod most Lubuski. Na jej końcu jest polana rowerowa, wiata rekreacyjna i malowniczy, wyjątkowy widok na panoramę miasta. Po drugiej stronie rzeki mamy możliwość skorzystania z zielonego terenu rekreacyjnego, tzw. błonia nadwarciańskie, który mieszkańcy znają doskonale, bo dwa razy w roku tam spotkamy się podczas święta miasta i zakończenia wakacji. W pozostałe dni, przez cały rok teren to dobre miejsce na spacery. Naturalna zieleń, bliskość Warty sprzyja odpoczynkowi.
 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.