Przetarg wygrał Budimex
Przetarg na budowę pierwszego etapu Północnej Obwodnicy Gorzowa wygrała firma Budimex. Inwestycję zrealizuje za niemal 27 mln złotych.
W ramach inwestycji powstanie niemal półkilometrowy odcinek drogi o dwóch jezdniach, z których każda będzie dwupasmowa, zostanie włączony w istniejące rondo przy ul. Stefana Wyszyńskiego i dalej poprowadzony w kierunku zachodnim – do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie zaplanowano budowę nowego ronda.
Wyłoniony w ramach przetargu wykonawca zrealizuje zadanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że sporządzi dokumentację projektową i formalności niezbędne do prowadzenia robót budowlanych oraz je zrealizuje.
Do przetargu przystąpiły dwie firmy; Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. oraz Budimex S.A. Pierwsza z nich zaoferowała realizację zadania za ponad 41 mln złotych, natomiast druga za niemal 27 mln.
Komisja przetargowa w swoim uzasadnieniu wskazała, że firma Budimex spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niej podstawy do wykluczenia, oferta jest ważna i nie podlega odrzuceniu. Oferta uzyskała największą liczbę punktów, zgodne z kryteriami i wymaganiami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Ewa Iwańska
Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Fot. GIM