Lubuskie wybiera!
W związku z drugą turą wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę, Samorząd Województwa Lubuskiego zaprosił gorzowian do włączenia się w regionalną akcję profrekwencyjną „Lubuskie wybiera!”.
Głosowanie to prawo i przywilej. Zachęcam do udziału w wyborach – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.
Miasta i gminy z najwyższą frekwencją wyborczą (w procentach, po podaniu przez PKW oficjalnych wyników wyborów) otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe: za zajęcie pierwszego miejsca ćwierć miliona złotych, za drugie miejsce 150 tysięcy złotych, a za trzecie 100 tysięcy zł.
Nagrodę - pomoc finansową z budżetu Województwa Lubuskiego - będzie można przeznaczyć na realizację zadań inwestycyjnych gminy.
Więcej na ten temat tutaj.
W pierwszej rundzie wyborów prezydenckich 18 maja 2025 roku frekwencja w Gorzowie wyniosła 64,74 proc, a np. w Zielonej Górze 69,91 proc.
Wydział Promocji i Informacji
Grafika UMWL