Lubuskie wybiera!

Zdjęcie do Lubuskie wybiera!

W związku z drugą turą wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę, Samorząd Województwa Lubuskiego zaprosił gorzowian do włączenia się w regionalną akcję profrekwencyjną „Lubuskie wybiera!”.

Głosowanie to prawo i przywilej. Zachęcam do udziału w wyborach – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Miasta i gminy z najwyższą frekwencją wyborczą (w procentach, po podaniu przez PKW oficjalnych wyników wyborów) otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe: za zajęcie pierwszego miejsca ćwierć miliona złotych, za drugie miejsce 150 tysięcy złotych, a za trzecie 100 tysięcy zł.

Nagrodę - pomoc finansową z budżetu Województwa Lubuskiego - będzie można przeznaczyć na realizację zadań inwestycyjnych gminy.

Więcej na ten temat tutaj.

W pierwszej rundzie wyborów prezydenckich 18 maja 2025 roku frekwencja w Gorzowie wyniosła 64,74 proc, a np. w Zielonej Górze 69,91 proc.

Wydział Promocji i Informacji

Grafika UMWL

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności