Jubileusz związku emerytów i rencistów
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (PZ ERI) w Gorzowie Wielkopolskim świętował w piątek (15 marca) w bibliotece U Herberta z okazji jubileuszu 70-lecia organizacyjnej działalności w środowisku senioralnym miasta.
To wyjątkowa okazja, aby podziękować Państwu za to, że dzielicie się z nami swą wiedzą, mądrością i doświadczeniem życiowym. Jesteście Państwo strażnikami tradycji i rodzinnego ciepła, a także wielką wartością dla społeczeństwa oraz drogowskazem dla młodzieży, która stawia kroki po krętych ścieżkach życia – powiedział, uczestniczący w uroczystości, prezydent miasta Jacek Wójcicki
Dbacie również o historię i kulturę naszego regionu oraz miasta. Bardzo Wam za to dziękuję - dodał.
Przewodniczący Rady Miasta podkreślił w swoim wystąpieniu, jak ważną rolę odgrywają seniorzy w naszym mieście, których jest ok. 35 tysięcy.
To właśnie z myślą o nich po wieloletnich staraniach z mojej inicjatywy pan prezydent podjął pozytywną decyzję o powołaniu w Gorzowie Wielkopolskim Centrum Aktywności Senioralnej, które będzie mieściło się w budynku przy ul.Pomorskiej 67 – poinformował Jan Kaczanowski.
W Centrum będą mieściły się wszystkie organizacje i stowarzyszenia działające i zrzeszające seniorów naszego Miasta.
Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaki honorowej miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Wyróżnieni odznaką to Jadwiga Popkowska, Janina Świeściak oraz Henryk Kubiak.
Związek zrzesza emerytów, rencistów i inwalidów w celu poprawienia ich warunków socjalno-bytowych oraz ich uczestniczenia w życiu społecznym. Za zadanie ma integrowania i aktywizowania emerytów, rencistów i inwalidów poprzez organizowanie różnych form życia kulturalnego, artystycznego, sportowego oraz turystycznego, reprezentowania ich interesów wobec organów władzy i administracji publicznej, samorządowej oraz popularyzowania ich problemów wśród społeczeństwa.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński