Wystawa Kolejny wiek z archeologią

Kolejny wiek z archeologią. Badania archeologiczne w XXI wieku na terenie Gorzowa Wielkopolskiego

Początek XXI wieku, a szczególnie jego druga dekada, to czas realizacji wielu inwestycji budowlanych na terenie Gorzowa. Podczas prac odkopano znaczną ilość przedmiotów, szczególnie cennych pod względem historycznym. Skarby, które przez lata były skrywane pod ziemią, można zobaczyć odwiedzając nową ekspozycję zatytułowaną „Kolejny wiek z archeologią. Badania archeologiczne w XXI wieku na terenie Gorzowa Wielkopolskiego” w Spichlerzu - filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta.

Wystawa stanowi prezentację wstępnych wyników badań zarówno terenowych, jak i specjalistycznych, oraz zabytków po ich konserwacji. Eksponowanym na wystawie artefaktom towarzyszą plansze zawierające informacje o znaleziskach archeologicznych i ich kontekście kulturowym. Uzupełnieniem wystawy są fotogramy ukazujące przebieg prac budowlanych i archeologicznych, co ukazuje znaczenie inwestycji budowlanych w odkrywaniu i poznawaniu dziejów Gorzowa - zarówno tych starszych, jak i młodszych, aż po czasy współczesne.

Otwarcie wystawy: 8 grudnia 2022 r. (czwartek), godz. 13:00

Miejsce: Spichlerz ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski

wystawa Spichlerz

Data wydarzenia: 2022-12-08 - 2022-12-31
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
wydarzenia

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.