Wystawa fotografii Bogdana Dziworskiego "f/5.6"

10 lutego o godz. 17:30 w Spichlerzu przy ul. Fabrycznej 1-3 otwarta zostanie wystawa fotografii Bogdana Dziworskiego „f/5.6”.

Bogdan Dziworski urodził się w 1941 r. w Łodzi. Jest wybitnym fotografem, operatorem, reżyserem i scenarzystą filmowym. W 1965 r. ukończył łódzki Wydział Operatorski PWSTiF. W 1994 roku otrzymał tytuł doktora, a w 2002 profesora zwyczajnego. W 2014 roku odznaczony złotym medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Współpracował z Polską Kroniką Filmową, łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych oraz Przedsiębiorstwem Realizacji Filmów „Zespoły Filmowe”.
Zdjęcia Bogdana Dziworskiego należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. Czarno-białe ujęcia przedstawiają chwile z życia zwykłych ludzi. To obraz polskiego społeczeństwa z lat 60., 70. I 80. XX wieku.

f/5.6to wystawa zorganizowana przez Leica 6x7 Gallery Warszawie, a jej kuratorem jest Rafał Łochowski. Jest to obszerna, przekrojowa retrospektywa, prezentującą całokształt wieloletniej twórczości fotograficznej Bogdana Dziworskiego. Składają się na nią 42 fotografie, z których wiele to niepublikowane dotąd prace, specjalnie wyselekcjonowane spośród rozległego archiwum fotografa, tworzące jego czuły i subiektywny dokument polskiego społeczeństwa w drugiej połowie XX w., ale to tylko fragment ponad czterdziestoletniego dorobku twórczego B. Dziworskiego. Prezentacja wystawy w Muzeum Lubuskim zorganizowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Wystawa w Spichlerzu będzie czynna do 2 kwietnia 2023 r.

Data wydarzenia: 2023-02-10 - 2023-04-02
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
wydarzenia

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.