Noc Muzeów w Muzeum Lubuskim – dwa weekendy pełne wrażeń!
W tym roku Noc Muzeów w Muzeum Lubuskim to aż dwa weekendy pełne atrakcji, warsztatów i niezapomnianych spotkań – w czterech filiach naszego muzeum. Każda z nich odkryje przed Wami coś innego, więc warto zajrzeć wszędzie. 17 maja zapraszamy do Spichlerza oraz Muzeum Grodu Santok, a 24 maja do Zespołu Willowo-Ogrodowego i Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu. Udział bezpłatny.
17 maja
SPICHLERZ
ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski
19:00-00:00
Dorota Komar-Zmyślony. Malarstwo
19:00 | Wernisaż wystawy Doroty Komar-Zmyślony i spotkanie z artystką
19:00-23:30 | Mielenie kawy w zabytkowym młynku wraz z degustacją
19:00-23:00 | Nocny tropiciel muzealny – gra dla dzieci
19:00-00:00 | Bezpłatne zwiedzanie wszystkich ekspozycji
19:30 i 21:30 | Za górami, za lasami… - pokaz bajek retro z projektora
20:30 | Za górami, za lasami… - pokaz bajek retro z latarni magicznej
20:00 i 22:00 | Opowieści z wojskowej skrzyni – gawęda o nakryciach głowy polskiego żołnierza. Rok 1945
MUZEUM GRODU SANTOK
ul. Wodna 2a, Santok
16:00-23:00
Rewolucja neolityczna w Dolinie Dolnej Warty
17:00 | Wernisaż wystawy „Rewolucja neolityczna w Dolinie Dolnej Warty”
16:00-23:00 | Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Grodu Santok
16:00, 17:30, 19:00 | Przeprawa promowa na średniowieczne grodzisko z przewodnikiem oraz warsztaty bębniarskie po drugiej stronie Warty z zespołem Złap Rytm
Stoisko z poczęstunkiem od Koła Gospodyń Wiejskich w Santoku.
Wystawa „Rewolucja neolityczna w Dolinie Dolnej Warty” jest objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego.