Zielone Warsztaty spodobały się mieszkańcom Gorzowa

Zdjęcie do Zielone Warsztaty spodobały się mieszkańcom Gorzowa

„Dzisiejsze warsztaty były super”, „profesjonalnie przygotowany panel konsultacyjny na temat zwierząt”, „upiększajmy swoje otoczenie, zwiększając świadomość ekologiczną” – takie opinie mieszkańców można było znaleźć w mediach społecznościowych po Zielonych Warsztatach, które 19 i 21 października odbyły się w Urzędzie Miasta.

Od 30 września trwają konsultacje społeczne w sprawie zarządzania zasobami środowiskowymi miasta. Ich częścią były warsztaty dla mieszkańców, które odbyły się we wtorek i czwartek, czyli 19 i 21 października. 

Do stolików warsztatowych zasiedli z mieszkańcami zastępcy prezydenta miasta - Iwona Olek i Jacek Szymankiewicz oraz przedstawiciele wydziałów związanych z zagadnieniami zieleni, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami - Wydział Inwestycji, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, a także Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.  

Mieszkańcy wraz z urzędnikami dyskutowali w grupach tematycznych: o utrzymaniu terenów zielonych, o udziale społecznym w gospodarowaniu zielenią i edukacji ekologicznej, o zieleni w miejskich procesach inwestycyjnych oraz o zwierzętach w mieście. Zebraliśmy wiele ciekawych propozycji i wymieniliśmy się z mieszkańcami cennymi informacjami.  

Warsztaty odbywały się w ramach konsultacji społecznych w sprawie zarządzania zasobami środowiskowymi miasta, zainicjowanych przez prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Mają one na celu zebranie opinii i propozycji mieszkańców w zakresie sposobu zarządzania i utrzymania zieleni miejskiej oraz istniejących narzędzi włączania mieszkańców w inicjatywy związane z miejską zielenią. Zebrane informacje posłużą urzędnikom do ulepszenia istniejących procedur oraz wypracowania nowych. Po zakończeniu konsultacji powstanie raport podsumowujący, który będzie odnosił się do zgłoszonych uwag i postulatów. Zostanie on zamieszczony na stronach Urzędu Miasta. 

Swoje opinie mieszkańcy mogą przekazać urzędnikom również poprzez formularz opinii i propozycji. Do tej pory uzyskaliśmy 139 odpowiedzi. Konsultacje trwają jeszcze do 24 października. Formularz dostępny jest tutaj.

 

Anna Pękalska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji 

Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy 

fot. UM/uczestnicy warsztatów

Galeria zdjęć

20211021_193530 20211021_180129 IMG20211019174242 20211021_174620
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.