Zawody GP odbędą się
Zawody Grand Prix na żużlu w Gorzowie odbędą się. Dzięki znalezieniu satysfakcjonującego rozwiązania miasto wyda w tym roku mniejszą kwotę, a zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie innych klubów sportowych.
Negocjacje trwały długo, bo potrzebna była pewność, że sytuacja ekonomiczna pozwoli na organizację tych ważnych zawodów. Od początku odbywały się jednak z pełnym zrozumieniem sytuacji przez wszystkich partnerów rozmów. To pozwoliło na znalezienie satysfakcjonującego wszystkich rozwiązania.
Mam dobrą informację dla miłośników speedway’a; Grand Prix w Gorzowie w tym roku się odbędzie. Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy z Grupą Discovery i Stalą Gorzów na temat takiego rozwiązania, które byłoby najlepsze dla miasta, dla mieszkańców, dla miłośników tego sportu. Ale przede wszystkim braliśmy pod uwagę sytuację gospodarczą, sytuację, jaka jest w kraju i na świecie. Podczas ostatniego spotkania padła propozycja ze strony miasta, aby organizacją Grand Prix zajął się klub Stal Gorzów. Klub wyraził chęć organizacji tego wydarzenia sportowego, a Grupa Discovery to zaaprobowała – powiedziała Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.
Taki sposób organizacji wydarzenia jest korzystniejszy dla budżetu miasta. Organizujemy mniej środków w organizację wydarzenia. Dzięki temu możemy dodatkowymi środkami wesprzeć działalność innych gorzowskich klubów – dodała Domagała.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
Fot. Łukasz Kulczyński