Zaproszenie do debaty
Prezydent Miasta co roku, do końca maja, przedstawia Radzie Miasta Raport o stanie miasta, czyli sprawozdanie ze swojej działalności w roku poprzednim. W debacie podczas tzw. sesji absolutoryjnej, która zaplanowana jest na 26 maja, mogą brać udział mieszkańcy.
Zasady udziału mieszkańców w sesji absolutoryjnej określa artykuł 28aa Ustawy o samorządzie gminnym. Jego treść znajduje się tutaj.
W debacie może wziąć udział 15 mieszkańców, po spełnieniu kilku warunków, które określają sposób przystąpienia do dyskusji nad raportem, w czasie sesji Rady Miasta. Przewodniczący Rady będzie im udzielał głosu, uwzględniając kolejność zgłoszeń.
Mieszkaniec Gorzowa, który jest zainteresowany zabraniem głosu podczas sesji i chce aktywnie wziąć udział w debacie nad raportem, musi uzyskać pisemne poparcie co najmniej 50 gorzowian i złożyć w tej sprawie wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta (w sali obsługi UM przy ulicy Sikorskiego 3-4), najpóźniej w przeddzień sesji, tj. 25 maja.
Po ustaleniu listy mieszkańców, zainteresowanych udziałem w debacie, pracownicy Biura Rady Miasta skontaktują się z nimi telefonicznie lub mailowo i przekażą link do udziału w sesji, która będzie prowadzona z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams.
Raport o stanie miasta za rok 2020 można przeczytać tutaj.
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Bartłomiej Nowosielski