XLI Bieg Słowiański
W niedzielę (14 maja), już po raz 41, odbył się Bieg Słowiański. Frekwencja, jak i pogoda, dopisała – w zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników, oklaskiwanych przez licznych kibiców. Medale najlepszym wręczał prezydent Jacek Wójcicki.
Biegacze mogli sprawdzić się na dystansie 4 i 8 kilometrów, dla dzieci przygotowano trasę na czterech dystansach. Po raz pierwszy w tej imprezie udział wzięli sympatycy nordic walking, którzy mogli się sprawdzić maszerując z kijkami na dystansie 4 km.
W biegu na 8 km zwyciężył Ukrainiec Dmytro Didowodiuk, wyprzedzając Jacka Stadnika z Zielonej Góry i gorzowianina Michała Hulewicza. W dystansie na 4 km trzecie miejsce zajął Dawid Kuraszkiewicz z Wydziału Sportu Urzędu Miasta.
Wśród pań na dłuższym dystansie (8 km) wygrała szczecinianka Joanna Woźniak, wyprzedzając Karolinę Bilawę z Międzyrzecza i Katarzynę Ślusarczyk z Gorzowa. Na dystansie 4 km całe podium było dla gorzowianek; Katarzyny Fieńko, Iwony Kunik i Kamili Kowalczyk.
Bieg Słowiański jest najdłuższej odbywającym się biegiem ulicznym w Gorzowie. Jego organizatorem jest Prezydent Miasta oraz gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z partnerami: Grupą Gezet i Inneko.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński