Wyróżnienia dla pedagogów
W piątek (1 marca) w Zespole Szkół Gastronomicznych odbyła się Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Związku Nauczycielstwa Polskiego. W spotkaniu podsumowującym kadencję pracy Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim w latach 2019-2024 udział wzięli prezydent miasta Jacek Wójcicki oraz przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski.
Konferencja była okazją do wyróżnienia osób zasłużonych dla gorzowskiej oświaty. Odznakę Honorową Miasta Gorzowa Wielkopolskiego otrzymały Elżbieta Łukaszczuk, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 25 (os. Staszica), które dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym m.in. ówczesnego przewodniczącego Rady Miasta Jana Kaczanowskiego nie zostało w 2003 roku zlikwidowane oraz Krystyna Pogorzelska, nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16, związana ze szkołą od początku jej istnienia.
Prezes gorzowskiego oddziału ZNP Ewa Dominiak podziękowała władzom miasta za dotychczasową, owocną współpracę i wsparcie płynące z Urzędu Miasta do placówek oświatowych.
Wydział Organizacyjny
Fot. Marek Zblewski