Wsparcie kierunków medycznych
Prezydent Jacek Wójcicki zaprosił we wtorek do Urzędu Miasta prof. Elżbietę Skorupską – Raczyńską, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz kanclerza uczelni Romana Gawroniaka, by zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podpisać umowę dotyczącą wsparcia uczelni przez władze miasta.
Umowa na kwotę 2 mln złotych ma zostać przeznaczona na podniesienie jakości kształcenia i badań naukowych, poprzez dofinansowanie kosztów rozwoju infrastruktury naukowo – dydaktycznej. Głównie chodzi o inwestycje w budynek dydaktyczny Centrum Symulacji Medycznej.
Dziękuję uczelni, dziękuję pani rektor, za świetną współpracę, za otwartość, za to, że uczelnia prężnie się rozwija. Cieszę się, że możemy dołożyć małą cegiełkę do rozwoju uczelni, do tego, że otwiera się ona na nowe kierunki. Bardzo cieszymy się z rozwoju kierunków medycznych - z pielęgniarstwa i z Centrum Symulacji Medycznych, które niedługo będzie otwarte - i dzisiaj chcemy dołożyć symboliczną cegiełkę do tej inwestycji, przekazując 2 miliony złotych dla Akademii, ku chwale uczelni i dla jej rozwoju – powiedział prezydent Gorzowa.
Uczelnia rozwija się razem z miastem, staramy się za rozwojem miasta nadążyć, dlatego reagujemy bardzo szybko na jego potrzeby. Jedną z potrzeb było kształcenie medyczne. Rozwija się ono bardzo intensywnie, podobnie jak inne kierunki, ale akurat w wypadku medycznych, jest to kształcenie bardzo kosztowne. Wymaga specjalistycznej bazy, a nam zależy na tym, by to była baza na najwyższym poziomie, służącym przynajmniej przez kilkanaście najbliższych lat. Ta cegiełka, o której tak skromnie pan prezydent mówi, dla nas jest to duży kamień, który będzie podtrzymywał budynek i tworzył fundamenty kierunków medycznych – powiedziała rektor AJP.
Pieniądze dla uczelni zostaną przekazane w dwóch transzach, pierwsza w kwietniu, a druga we wrześniu br.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
Fot. Łukasz Kulczyński