Wielkie gotowanie dyni

Zdjęcie do Wielkie gotowanie dyni

60 litrów zupy dyniowej i bagietki okraszone konfiturą z dyni z miodem rozdali w piątek wśród klientów ryneczku przy Jerzego kucharze i uczniowie z gorzowskiego "gastronomika".

Pokaz gotowania i degustację dla mieszkańców przygotowali Gorzowski Rynek Hurtowy, Zespół Szkół Gastronomicznych i Miasto Gorzów w ramach Festiwalu Dyni I Chryzantemy.

Wyjątkowej zupy i konfitury dyniowej próbował również prezydent miasta Jacek Wójcicki, który przyznał, że z dyni najbardziej lubi zarówno jeść, jak i gotować, właśnie zupę.

Na klientów, którzy odwiedzili targowisko GRH w ostatni piątek października, poza smaczną zupą, czekały i inne niespodzianki. Między innymi w zamian za dobrą odpowiedź o rodzaje dyń i nazwy potraw z tego warzywa otrzymywali w prezencie dynie lub donice z kolorową chryzantemą.

Wielkiemu gotowaniu z udziałem Kamila Tużnika, Bartosza Wicherka i Dawida Tullmanna oraz uczniów z "gastronomika" przyglądało się wieku gorzowian. Nie zabrakło pytań o ciekawe przepisy i rozmów o możliwościach kulinarnego przetworzenia tego popularnego jesienią warzywa.

Festiwal Dyni i Chryzantemy, który na ryneczku przy Jerzego odbył się po raz trzeci, ma na celu nie tylko promocję lokalnych producentów i handlowców, ale także przekonanie gorzowian do zwiększenia ilości warzyw i owoców w codziennej diecie.

Z roku na rok widzimy coraz większe zainteresowanie kupnem dyni na naszym ryneczku, za tym rośnie liczba dostawców. Także restauracje coraz częściej oferują potrawy z wykorzystaniem dyni. To dobrze, że wypracowała się już moda na spożywanie tego warzywa, na zdrową żywność – podkreśliła Agata Dusińska, prezes GRH.

Dyniowe gotowanie to kolejna wspólna kulinarna akcja GRH, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Miasta. Na gorzowskim ryneczku przy Jerzego powstał gorzowski przysmak jabłkowy - masło z renety lansberskiej oraz gorzowski barszcz wigilijny, który wspólne gotowali Paweł Salamon, Krzysztof Marciniak i Dawid Szkudlarek. 

Miasto, GRH i „gastronomik” działają wspólnie po zawarciu we wrześniu 2020 porozumienia o współpracy, którego patronem jest prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Galeria zdjęć

251066419_4686258151413668_1091323827546100674_n 250508627_4686258164747000_844615704329035932_n 250489286_4686258401413643_6196146581184231615_n 250895839_4686257458080404_2437519520274998739_n 251017902_4686256731413810_6639004410913781770_n 250659645_4686257488080401_2438045908341909642_n 249008470_4686256818080468_799178661364762386_n 250526740_4686257101413773_6567845353053363238_n 249865498_4686257724747044_455352655467661334_n 250627803_4686257741413709_4609672355889140049_n 250436154_4686257144747102_2339373614319598673_n 250436154_4686257151413768_2542491224038214687_n
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.