Więcej zajęć dla sześciolatków

Zdjęcie do Więcej zajęć dla sześciolatków

Prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję o zwiększeniu w gorzowskich przedszkolach liczby godzin zajęć prowadzonych dla sześciolatków w grupach „zerówkowych”. 

Liczba godzin opieki nad sześciolatkami zwiększy się z 43 do 45 godz. tygodniowo.   

Czas ten zostanie wykorzystany na dodatkowe zajęcia, zgodne ze zgłaszanymi przez rodziców potrzebami. Mogą to być spotkania z logopedą, zajęcia językowe, pomoc pedagogiczno – psychologiczna albo zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w trakcie wycieczek poprzez zaangażowanie dodatkowego nauczyciela. 

Prezydent decyzję podjął na wniosek dyrektorów przedszkoli, którzy podkreślali, że dzięki niej zwiększy się standard opieki nad tą grupą wiekową przedszkolaków. Obowiązywać zacznie 1 stycznia 2022 roku.

Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy 

Fot. Bartłomiej Nowosielski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.