W niedzielę Nadwarciańska Dycha
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się największy w naszym mieście bieg uliczny na dystansie 10 km, czyli Gorzowska Nadwarciańska Dycha. Trwają zapisy, udział w siódmej edycji tej sportowej imprezy zgłosiło już ponad 350 biegaczy.
Udział w biegu, nie tylko w naszym mieście największym, ale i najbardziej prestiżowym, bo startuje w nim wielu znanych zawodników, także zagranicznych, można zgłaszać online do czwartku (9 czerwca) do godziny 20.00 na stronie.
W tym roku medale zwycięzcom wręczać będzie m.in. Kornelia Lesiewicz, ambasadorka miasta, ubiegłoroczna halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 400 metrów, rekordzistka Polski juniorów na tym dystansie, brązowa medalistka w sztafecie 4 × 400 m podczas halowych mistrzostw Europy.
Trasa biegu ma dwie pięciokilometrowe pętle. Tradycyjnie już rozpocznie się na bulwarze zachodnim, biegnie mostem Staromiejskim i ulicą Fabryczną do stadionu żużlowego, gdzie biegaczy czeka odcinek specjalny (pomiar sprintu na dystansie 300 metrów). Powrót ulicami Śląską, Wawrzyniaka, Przemysłową i Spichrzową do Wildomu. Początek imprezy o godzinie 9.30.
Klaudia Guszpit
Wydział Promocji i Informacji
Fot. pixabay