Upamiętnimy rocznicę wybuchu wojny

Zdjęcie do Upamiętnimy rocznicę wybuchu wojny

1 września (w środę) o godzinie 12.00, dla upamiętnienia wybuchu II wojny światowej, na terenie Gorzowa Wielkopolskiego zostaną włączone syreny alarmowe. Rano przedstawiciele Miasta złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej.

Syreny będą nadawały ciągły sygnał, trwający minutę.

1 września jest jedną z najbardziej dramatycznych dat w historii Polski. Właśnie tego dnia, 82 lat temu, wojska niemieckie zaatakowały Polskę, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w historii. II wojna światowa pochłonęła ok. 55 mln ofiar, walki toczyły się w Europie, w Afryce i w Azji oraz na wszystkich oceanach.

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Łukasz Kulczyński

 

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.