Upamiętnimy rocznicę wybuchu wojny
1 września (w środę) o godzinie 12.00, dla upamiętnienia wybuchu II wojny światowej, na terenie Gorzowa Wielkopolskiego zostaną włączone syreny alarmowe. Rano przedstawiciele Miasta złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej.
Syreny będą nadawały ciągły sygnał, trwający minutę.
1 września jest jedną z najbardziej dramatycznych dat w historii Polski. Właśnie tego dnia, 82 lat temu, wojska niemieckie zaatakowały Polskę, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w historii. II wojna światowa pochłonęła ok. 55 mln ofiar, walki toczyły się w Europie, w Afryce i w Azji oraz na wszystkich oceanach.
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński