Trzy dni dla gorzowskiej młodzieży
Przed nami trzy wyjątkowe dni z ofertą dla gorzowskiej młodzieży. Już dziś, tj. we wtorek, 19 marca w CEZiB rozpoczynają się „Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy”, jutro, czyli w środę, 20 marca w Arenie Gorzów odbędzie się pierwsze forum „Gorzów Future Leaders Expo” połączone z koncertem Huberta. Natomiast 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w Arenie Gorzów zaplanowano tradycyjne derby siatkarskie pomiędzy drużynami I i II LO.
„Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy” rozpoczną się o godzinie 9.00 w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych, bo oni są adresatami targów, będą mogli skorzystać z interaktywnej oferty stoisk zarówno szkół i gorzowskich pracodawców. Poza prezentacją stoisk, podczas targów odbędzie się również projekcja filmów na telebimie, które przygotowują szkoły na temat zawodów, w których kształcą.
Organizatorem targów jest Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, honorowym patronatem wydarzenie objął Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Lubuski Kurator Oświaty. Zwiedzanie targów odbywać się będzie od godz. 8.30 do godz. 15.30.
W środę, 20 marca w Arenie Gorzów, młodzież szkół ponadpodstawowych po raz pierwszy sprawdzi się w roli organizatorów interdyscyplinarnego forum. „Gorzów Future Leaders Expo” – pod tą nazwą kryje się wyjątkowa konferencja, tworzona przez młodych, dla młodych, przy wsparciu organizacyjnym Miasta Gorzów, Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, Miejskiego Centrum Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
Głównym celem konferencji jest stworzenie platformy, gdzie młodzież będzie mogła skorzystać z doświadczenia i pomysłów przedsiębiorców i ekspertów z różnych dziedzin. Forum podzielone jest na trzy panele: technologiczny, biznesowy i edukacyjny. W każdym z nich eksperci będą rozmawiać o najnowszych trendach w biznesie, technologii, o sztucznej inteligencji, czy też o umiejętnościach niezbędnych do udziału w dynamicznym świecie. https://future-leaders.pl/
Oficjalne otwarcie forum planowane jest na godzinę 9.00. Część konferencyjna potrwa do godziny 13.00, a tuż po zakończeniu, tj. ok. godziny 13.15 – 13.30 na scenie w Arenie Gorzów wystąpi artysta młodego pokolenia, Hubert. Wejście na koncert i forum jest bezpłatne.
Wreszcie w czwartek, 21 marca czyli w pierwszy dzień wiosny organizowane przez I i II Liceum Ogólnokształcące siatkarskie derby, dzięki uprzejmości Miasta oraz zarządu CSR ‘Słowianka”, odbędą się w Arenie Gorzów. Początek meczu o godzinie 11.00.
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
Fot. rawpixel.com na Freepik