Szlak kulinarny ma ambasadora

Zdjęcie do Szlak kulinarny ma ambasadora

W przyszły weekend, już po raz czwarty, odbędzie się Nocny Szlak Kulinarny. Aż 46 lokali będzie serwować dania, których głównym składnikiem będzie gruszka, a całość doglądać ambasadorka imprezy Daria Ładocha – blogerka kulinarna, pasjonatka zdrowego odżywiania.

Zapraszamy w ostatni weekend sierpnia; od godziny 16 do 24 w piątek i od 13 do północy w sobotę. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią smakować życie – powiedział wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz.

Impreza od kilku lat wspiera branżę gastronomiczną i promuje korzystanie z lokalnych obiektów. To nie tylko okazja do degustacji pysznych potraw, ale także do wyjścia z domu i spotkań z przyjaciółmi – przypomniał Jacek Gumowski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestora i Biznesu UM.

Na uczestników Szlaku będą czekały gruszki, pochodzące od naszych lokalnych producentów.

Będziemy częstować wszystkich, którzy odwiedza stoisko miejskie na Starym Rynku – poinformowała Joanna Kasprzak-Perka, prezes GRH.

Bardzo mi się podoba ta inicjatywa. Ona świadczy o tym, że Gorzów ma w sobie duży pierwiastek zaangażowania w sprawy społeczne – podkreśliła online Daria Ładocha, który będzie ambasadorem eventu.

Wzorem ubiegłych lat, także w tym roku cena porcji degustacyjnej nie może przekroczyć 15 zł. Restauratorzy zademonstrują swoje kulinarne fantazje na temat gruszki, a smakosze, którzy wyruszą na szlak, ocenią ich kunszt, zwracając szczególną uwagę na smak, prezentację dania oraz jakość obsługi.

Aby wziąć udział w zabawie, należy pobrać kartę do głosowania, odwiedzić minimum cztery lokale, kupić danie degustacyjne, odebrać pieczątkę, opisać krótko i kreatywnie najlepsze danie i wrzucić kartę do urny, która będzie dostępna na Starym Rynku. Głosować można w czasie trwania Nocnego Szlaku Kulinarnego.

Nie tylko lokale gastronomiczne mają szansę na wygraną. Docenieni zostaną także smakosze, którzy najbardziej kreatywnie ocenią danie. Sponsorzy fundują m.in. kilkudniowe pobyty w pensjonacie spa oraz bilety wstępu do parku zabaw.

Obecnie tytuł Króla Gorzowskiej Gastronomii należy do restauracji Karmnik.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Galeria zdjęć

IMG_9743_www IMG_9735_www IMG_9723_www IMG_9717_www IMG_9710_www IMG_9706_www IMG_9701_www IMG_9695_www IMG_9692_www IMG_9683_www IMG_9672_www IMG_9666_www
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.