Świąteczne spotkanie i życzenia dla gorzowian

Zdjęcie do Świąteczne spotkanie i życzenia dla gorzowian

Moc życzeń popłynęła ze sceny na Starym Rynku w Gorzowie w piątkowy wieczór, tydzień przed Wigilią. Świąt spokojnych i radosnych w tym wyjątkowym czasie życzył gorzowianom prezydent miasta Jacek Wójcicki wraz ze swoimi gośćmi.

Na chwilę przed godziną 19.00 na scenie pojawił się prezydent Wójcicki, a wraz z nim goście: europoseł Elżbieta Rafalska, senator Władysław Komarnicki, wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Obecni byli radni Rady Miasta Gorzowa z przewodniczącym Janem Kaczanowskim oraz dyrektorzy gorzowskich instytucji kultury. Wspólnie przekazali licznie zgromadzonym mieszkańcom świąteczne życzenia.

Życzę państwu przede wszystkim ogromnej nadziei. Nadziei, że ten nowy rok, ale i święta Bożego Narodzenia, przyniosą nam nadzieję na spokój i ciepło. Życzę, żeby było ciepło i to fizyczne, i to w waszych sercach. W takiej zbiorowości jesteśmy w stanie odmienić każdą, najbardziej trudną rzeczywistość - rzeczywistość wojny, rzeczywistość niepokoju. Życzę, żeby pokój w waszych domach był w każdej chwili w każdym dniu – mówił Jacek Wójcicki.

Prezydent dziękował gorzowianom za otwarte serca, które bardzo mocno otworzyły się na pomoc uchodźcom.

Gdyby nie nasza sąsiedzka pomoc, byłoby im ciężko. Dziękuję za to, że przyjęliście ich pod swój dach - powiedział.

Życzenia mieszkańcom złożył również proboszcz katedralnej parafii Zbigniew Kobus.

Życzę byśmy nie przegapili w te święta przede wszystkim Boga, który przychodzi do nas, byśmy na nowo odkryli Jego obecność w nas - mówił.

Życzeniom dla mieszkańców towarzyszyły kolędy śpiewane przez Małych Gorzowiaków.

Świąteczne życzenia gorzowianom prezydent składa co roku, podczas jarmarku. Nie inaczej było w tym roku. Od czwartku do niedzieli na Starym Rynku odbywa się Gorzowski Targ Bożonarodzeniowy, na którym przez cztery dni można kupić produkty typowe dla świąt. Jest też okazja do zrobienia sobie zdjęcia ze świętym Mikołajem czy też skosztowania barszczu.

Tradycyjnie już spotkanie świąteczne z mieszkańcami było okazją do premierowego pokazu  „gorzowskiej kolędy", która powstała po raz trzynasty. W tym roku wyjątkowo muzykę do kolędy zaaranżował i nagrał gorzowski Filary Jazz Big Band.

W nagraniu wzięli udział gorzowscy dziennikarze, radni, pracownicy Urzędu Miasta, instytucji kultury, przedstawiciele biznesu i sportowcy.

Fot. Łukasz Kulczyński

Galeria zdjęć