Spotkanie samorządów MOF

Zdjęcie do Spotkanie samorządów MOF

Dwudziestu pięciu samorządowców z całego województwa, reprezentujących wszystkie lubuskie Miejskie Obszary Funkcjonalne, przyjęło zaproszenie prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego na spotkanie, by uzgodnić plan współpracy, ocenić swój potencjał i możliwości rozwoju, wynikające z tworzenia wspólnych związków społecznych, gospodarczych i przestrzennych.  

Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i urzędnicy odpowiedzialni za rozwój gospodarczy samorządów z czterech Obszarów Funkcjonalnych województwa lubuskiego (MOF Gorzów Wlkp., MOF Zielonogórsko - Nowosolski,  MOF Świebodzińsko – Międzyrzecko - Sulęciński oraz Żarsko – Żagański Obszar Funkcjonalny) przyjechali w czwartek (29 kwietnia) do Gorzowa, by dyskutować o rozwoju w nowej perspektywie unijnej. 

Prezydent Jacek Wójcicki uznał, że współpraca lubuskich obszarów zintegrowanych, poznanie potrzeb i wzajemne wsparcie, może zdecydować o sukcesie MOF-ów. Ważna jest również wymiana doświadczeń i przekazywanie dobrych praktyk. Dlatego zaprosił do Gorzowa wszystkich partnerów, tworzących związki społeczno - gospodarczo - przestrzenne. 

Spotkaliśmy się, by podyskutować o propozycjach alokacji środków unijnych dla miejskich obszarów funkcjonalnych i ocenić skuteczność naszego działania  Nasze lubuskie ZIT-y gromadzą 64 procent lubuskiego społeczeństwa i zależy nam, by ten potencjał społeczny i gospodarczy został właściwie dostrzeżony. Nie chcemy rywalizować, zależy nam na konstruktywnych rozmowach, prowadzących do satysfakcjonującego podziału środków unijnych, które wpływają na rozwój naszych regionów – powiedział Jacek Wójcicki, rozpoczynając spotkanie. 

Uczestnicy spotkania zdecydowali o wyznaczeniu - po dwóch przedstawicieli z każdego obszaru funkcjonalnego - do kontaktów z Urzędem Marszałkowskim. Będą oni stanowili swoisty sztab operacyjny, usprawniający komunikację i podejmowanie decyzji. 

Samorządowcy skupieni w lubuskich obszarach funkcjonalnych przygotują swoje stanowisko, w którym zaproponują propozycje alokacji środków z kolejnej unijnej perspektywy finansowej. Stanowisko zostanie przekazane zarządowi województwa lubuskiego. 

Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy 

Fot. Łukasz Kulczyński

Galeria zdjęć

IMG_2653 IMG_2654 IMG_2667 IMG_2655 IMG_2656 IMG_2630 IMG_2666
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.