Silwana powraca
Prezydent Jacek Wójcicki uczestniczył w poniedziałek w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod największy w naszym województwie park handlowy, który będzie nosił nazwę Silwana.
Po 10 latach marka Silwana, kojarzona przede wszystkim z zakładami przemysłu jedwabniczego, które istniały w naszym mieście przez ponad 60 lat, powraca na plan Gorzowa.
Cieszy nas wybór nazwy dla przyszłego parku handlowego, a dzięki przedłużeniu linii tramwajowej w jego okolice ta część Gorzowa nabierze zdecydowanie nowoczesnego wyglądu, odżywi się i jeszcze bardziej będzie się rozwijać – powiedział prezydent Wójcicki.
Budowa parku zajmującego powierzchnię 25 tys. mkw. rozpoczęła się we wrześniu, otwarcie zaplanowano na III kwartał przyszłego roku.
Przeznaczony został do obsługi 160 tysięcy okolicznych mieszkańców. W parku będzie pracować kilkaset osób, znajdzie się tu prawie 40 sklepów, w tym dm - największej sieci drogerii w Europie, a także pierwsze w Gorzowie sklepy Decathlon i Jula.
Silwana będzie największym tego typu kompleksem handlowym w Gorzowie i regionie. Powstaje na działce o pow. 8 ha, zlokalizowanej wokół ulic Walczaka – Silwanowskiej - Jedwabniczej, przy jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum miasta, co zapewnia łatwy dojazd, jednakowo mieszkańcom Gorzowa, jak i okolicznych miast. Ponadto inwestorzy zadeklarowali remont i przebudowę ulicy Walczaka.
Nowy park handlowy zapewni klientom 800 miejsc parkingowych i możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego niezależnie hipermarketu Selgros oraz nowej stacji benzynowej.
Inwestorami parku handlowego Silwana są Equilis oraz Acteeum Group.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński