Siatkówka na najwyższym poziomie
Po 21 latach przerwy do Gorzowa wraca siatkówka na najwyższym poziomie. W rozgrywkach siatkarskiej PlusLigi udział weźmie drużyna o nazwie KGHM Cuprum Stilon Gorzów, powstała w wyniku fuzji obu podmiotów.
Drużyna, sztab i struktury klubu będą znajdowały się w naszym mieście, zarząd obecnie tworzą dwie osoby -Tomasz Tycel i Radosław Maciejewicz – poinformowano na konferencji prasowej we wtorek, w której oprócz prezesa Siatkarskiego Gorzowa Maciejewicza i prezesa Cuprum Lubin Tycela uczestniczył prezydent Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Robert Surowiec.
Mamy to! Bardzo się z tego cieszę, to jest wyjątkowy dzień dla gorzowskiego sportu, dla gorzowskiej siatkówki. PlusLiga zawitała do Gorzowa. Historia siatkówki w mieście zatoczyła koło. Cieszę się, że Gorzów powraca na topową scenę siatkarską, a nowa hala stwarza wielkie możliwości - powiedział Jacek Wójcicki.
Prezydent miasta wręczył Radosławowi Maciejewiczowi tablo - zdjęcie gorzowskich siatkarzy z czasów, kiedy zdobywali oni medale mistrzostw Polski.
To jest duża radość i duże wyzwanie. Jestem przekonany, że kibice będą chodzili na siatkówkę, bo Gorzów to siatkówka, Gorzów to żużel, Gorzów to sport. Miasto z dużym wysiłkiem budowało halę i czyniło to po to, żeby mogła ona gościć najlepszych sportowców. Przed nami sporo pracy, ale poradzimy sobie. Jestem dumny, że Gorzów dołączył do najlepszych zespołów siatkarskich w Polsce – dodał Robert Surowiec.
Skład nowopowstałej drużyny będzie sukcesywnie ogłaszany w mediach społecznościowych klubu, ale już dziś wiadomo, że jest on już prawie skompletowany - trwają ostatnie rozmowy z zawodnikami.
Wydział Sportu
Fot. Łukasz Kulczyński