Ścieżka połączy miasto z Kłodawą

Zdjęcie do Ścieżka połączy miasto z Kłodawą

Ścieżka nad Kłodawką jest jednym z ulubionych miejsc, gdzie wielu gorzowian spędza wolny czas. Władze miasta, doceniając walory rekreacyjne ścieżki, na które zwracają uwagę mieszkańcy, przygotowują się do rozbudowy ścieżki.

Inwestycja została uwzględniona w projekcie budżetu na 2023 rok. Drugi etap budowy ścieżki rozpocznie się od wykonania dokumentacji projektowej i na ten cel, zabezpieczono właśnie w budżecie kwotę 300 tysięcy złotych.

Zaprojektowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa o długości ok. 3,6 km na odcinku od ulicy Chodkiewicza do granicy miasta. Ma być ona oświetlona, z elementami małej architektury miejskiej oraz miejscami do rekreacji.

Zarówno oświetlenie, jak i mała architektura, będą nawiązywały stylem do tych elementów, które już znajdują się wzdłuż istniejącego odcinka trasy nad Kłodawką. 

Projekt łączy miasto z sąsiednią gminą - gorzowski odcinek szlaku będzie się łączył z trasą na terenie Kłodawy. Miasto współpracuje z gminą w sprawie tej inwestycji. 

Urząd Miasta stara się też o zewnętrze dofinansowanie inwestycji. Na początku przyszłego roku planowany jest konkurs Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie dokumentacji. Gorzów zamierza zgłosić projekt rozbudowy ścieżki.

Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy

Fot. Bartłomiej Nowosielski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.