Rozpoczął się rok szkolny

Zdjęcie do Rozpoczął się rok szkolny

W Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie, kilkanaście minut po godzinie 12.00, zabrzmiał pierwszy oficjalny dzwonek w nowym roku szkolnym 2021/2022. Uczniów, nauczycieli i rodziców powitał prezydent miasta Jacek Wójcicki, życząc powodzenia, wytrwałości i sukcesów oraz normalności i lekcji bez trybu „online”.

 Choć nie lubię tego dnia, to mam świadomość jak ważny jest on dla nas wszystkich. Gronu pedagogicznemu, uczniom, pracownikom oświaty oraz rodzicom życzę, by rozpoczynający się rok szkolny był zupełnie normalny, bez nauki zdalnej, z możliwością spotkań, wyjazdów i wszelkich form integracji. To, co w szkole najważniejsze, to możliwość bycia razem, wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy, ale również przyjaciół, a w trybie „online” to wszystko jest niemożliwe - powiedział Jacek Wójcicki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 to jednocześnie zakończenie kolejnego etapu przekształceń w gorzowskiej oświacie. 1 września, w wyniku połączenia szkół, powstała nowa placówka oświatowa - Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Miejska inauguracja była okazją do wręczenia nominacji dla nowego dyrektora placówki. Została nim dotychczasowa pełnomocnik prezydenta ds. CEZiB Magdalena Łabuza. Wśród dyrektorów, którzy otrzymali nominację do pełnienia funkcji kierowniczych w gorzowskich placówkach oświatowych, są również:

Emil Błaszkowski - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 14,

Katarzyna Gawłowska - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 18,

Stanisław Jodko - dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych,

Jerzy Koziura - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20,

Tomasz Kucharski - dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego,

Jolanta Talaska - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 23,

Piotr Talaska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4,

Iwona Turczyńska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21,

Elżbieta Wulbach - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16.

Jolanta Sikora - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13,

Bożena Skoczna - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4,

Piotr Wójciak - dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego,

Karolina Jankowiak - p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 15,

Ewa Sikorska - p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5.

Spotkanie inauguracyjne było również okazją do pożegnania dyrektorów w związku z ich przejściem na emeryturę lub zakończeniem pełnienia funkcji kierowniczej oraz wręczenia tytułów Honorowego Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty. Ten przyznawany jest od 1997 roku - otrzymały go już 234 osoby, które bezinteresownie wspierają gorzowską oświatę. Jednym z kluczowych elementów było symboliczne ślubowanie uczniów klas pierwszych „gastronomika”.

Nieprzypadkowo uroczystości miejskiej inauguracji roku szkolnego 2021/2022 odbyły się w Zespole Szkół Gastronomicznych. Szkoła bowiem otrzymała dwie nagrody w kategorii techników i szkół branżowych I stopnia, związane z liczbą stypendystów naukowych Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Ponadto od nowego roku szkolnego „Gastronomik” dysponuje nowym obiektem. To budynek dawnego Liceum Plastycznego przy ul. Bema, który został wyremontowany. W ramach zdania, którego realizacja rozpoczęła się w 2020 roku, wyremontowano dach, podjazd do budynku dla osób niepełnosprawnych, powiększono hol na parterze, wyremontowano klasy, wymienione zostały okna i drzwi, a część dawnych pomieszczeń wykorzystano na łazienki dla uczniów. Koszt inwestycji to ponad 1,562 mln zł.

Prezydentowi podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego towarzyszyła wiceprezydent Małgorzata Domagała, przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski wraz z radnymi. Obecny podczas uroczystości był również dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej, który w imieniu wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka złożył życzenia dla całego środowiska oświatowego w Gorzowie.

W Gorzowie w roku szkolnym 2021/2022 będzie funkcjonowało 29 przedszkoli (w tym trzy integracyjne i jedno specjalne), 20 szkół podstawowych (w tym dwie specjalne, jedna dla dorosłych oraz mistrzostwa sportowego) i 26 szkół ponadpodstawowych (w tym cztery licea ogólnokształcące dla młodzieży i dwa dla dorosłych).

Marta Liberkowska, Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Galeria zdjęć

IMG_5667 IMG_5769 IMG_5701 IMG_5786 IMG_5746 IMG_5588 IMG_5589 IMG_5597 IMG_5601 IMG_5625 IMG_5656 IMG_5659 IMG_5660 IMG_5661 IMG_5662 IMG_5664 IMG_5678 IMG_5681 IMG_5686 IMG_5693 IMG_5704 IMG_5710 IMG_5713 IMG_5718 IMG_5721 IMG_5726 IMG_5728 IMG_5732 IMG_5734 IMG_5740 IMG_5750 IMG_5755 IMG_5758 IMG_5761 IMG_5766 IMG_5773 IMG_5774 IMG_5775 IMG_5778 IMG_5780 IMG_5781 IMG_5782 IMG_5789 IMG_5792 IMG_5794 IMG_5795 IMG_5797 IMG_5802 IMG_5807 IMG_5811
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.