Przetarg „na Mironicką” rozstrzygnięty

Zdjęcie do Przetarg „na Mironicką” rozstrzygnięty

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła przetarg na budowę drugiej części północnej obwodnicy Gorzowa i uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ul. Mironickiej. Na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji firma Strabag Infrastruktura Południe będzie miała 40 miesięcy.

Chodzi o odcinek drogi o długości 1,1 km od ronda przy ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Żwirowej i odcinka o długości 2,5 km od ul. Żwirowej do ronda Schumanna przy ul. Myśliborskiej oraz uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ul. Mironickiej w niezbędne sieci m.in.: wodociągową, kanalizacyjną i oświetleniową oraz sieć dróg wewnętrznych.

Zwycięzca przetargu zrealizuje oba zadania za ponad 200 mln zł; prawie 122 mln zł pochłonie budowa 3,6-kilometrowego odcinka obwodnicy, ponad 78 mln zł uzbrojenie terenu.

Miasto Gorzów posiada wstępną promesę na dofinansowanie inwestycji w kwocie 250 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Budowa pierwszego odcinka obwodnicy, od ronda Barlineckiego do ronda, które powstanie na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Owocowej, rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. GIM

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.