Prowadzi Janusz Gorzowski

Zdjęcie do Prowadzi Janusz Gorzowski

Mistrz Plażingu Bulwarowego prowadzi w sondzie, który ma wyłonić miejsce, obiekt lub wydarzenie, które będzie najdroższe na gorzowskiej planszy gry Monopoly. Swoje głosy można oddawać na stronie miasta do końca kwietnia.

W piątek (21 kwietnia) rano, na dziesięć dni przed zakończeniem głosowania, na Janusza Gorzowskiego oddano 160 głosów. Tuż za nim znajduje się bulwar nad Wartą (130), który tylko nieznacznie wyprzedza stadion żużlowy (119). Z szansą na medalowe podium jest też katedra (104).

Kolejne miejsca zajmują; Kwadrat, Pole Golfowe Zawarcie, Stary Rynek, dominanta i Kozacza Góra, a „peleton” zamyka most Staromiejski.

Głosowanie potrwa do niedzieli (30 kwietnia) do godziny 23.59. Wyniki, a tym samym informację o najdroższym w gorzowskiej edycji gry miejscu na planszy, przedstawimy 2 lipca, w dzień urodzin miasta.

Monopoly to jedna z najstarszych gier planszowych na świecie. Edycje miejskie to nowość realizowana przez producenta gry od kilkunastu lat. Do dziś swojej miejskiej edycji doczekały się takie miasta jak Sydney, Dubaj, Los Angeles, a w Polsce m.in. Toruń, Gdańsk, Poznań, Wrocław, od niedawna Opole i Katowice. Jesienią Gorzów dołączy do tego elitarnego grona z własną edycją gry.

Fot. UM