Powstaje mini park
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz okoliczni mieszkańcy zakładali w środę na osiedlu Słonecznym tzw. park kieszonkowy.
To pierwszy tego typu park w Gorzowie, a władze miasta liczą, że dzięki inicjatywie i aktywności gorzowian, przy wsparciu finansowym lokalnego biznesu, powstanie ich w naszym mieście więcej.
Czym są parki kieszonkowe? Ich założeniem jest tworzenie w miejscach gęstej zabudowy niewielkich terenów zieleni i zagospodarowanie ich w taki sposób, aby pełniły funkcję wypoczynkowo-integracyjną. Parki kieszonkowe powstały już m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.
Prace nad parkiem na osiedlu Słonecznym rozpoczęły się od akcji informacyjnej wśród mieszkańców – urzędniczki z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji prowadziły rozmowy z osobami mieszkającymi nieopodal skwerku.
Dodatkowo, w lutym tego roku odbył się plenerowy punkt informacyjny, podczas którego przechodnie mogli zapoznać się z proponowaną koncepcją oraz zagłosować na jedną z trzech propozycji muralu, który ozdobi ścianę pobliskiego budynku. Punkt cieszył się dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy pozytywnie przyjęli zarówno pomysł na zagospodarowanie skwerku jak i projekty muralu.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
Fot. Jan Wojtanowski