Polska od Kuchni w Gorzowie

Zdjęcie do Polska od Kuchni w Gorzowie

Po raz trzeci festiwal kulinarny „Polska od kuchni” zawita do Gorzowa. Tym razem będziemy się bawić na zachodniej części bulwaru nad Wartą. W niedzielę 2 czerwca odbędzie się najsmaczniejsza impreza w mieście, zakończona koncertem „Miłego Pana”.

„Polska od Kuchni” to wydarzenie promujące zdrową żywność i polskie marki spożywcze. Od godziny 14.00 do 19.00 na bulwarze, na scenie plenerowej, odbędą się pokazy kulinarne degustacje oraz  panele dyskusyjne o tematyce żywieniowej. W programie zaplanowano również muzyczne niespodzianki, wśród nich „Galę Wdzięku”, dedykowaną paniom z kół gospodyń wiejskich oraz koncerty z coverami znanych polskich artystów, m.in. Krzysztofa Krawczyka. Na zakończenie, o godzinie 19.00 na scenie zagra „Miły Pan” - polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance.

2 czerwca do Gorzowa przyjadą koła gospodyń wiejskich z całej Polski oraz mistrzostwie gotowania, wśród nich dziennikarka Katarzyna Bosacka. Będzie jej towarzyszyć Jakub Steuermark oraz Paweł Salamon - szef kuchni, pedagog, instruktor i trener. Pod okiem Pawła i innych znanych w Gorzowie kucharzy będą powstawać naleśniki, m.in. z lokalnym przysmakiem - musem z renety landsberskiej, ale nie tylko. Goście festiwalu będą mogli naleśniki własnoręcznie przygotować i zjeść. „Naleśnikowe” warsztaty kulinarne uzupełnią ofertę festiwalu.

Organizatorami wydarzenia są Gorzowski Rynek Hurtowy, Zespół Szkół Gastronomicznych, Miasto Gorzów oraz Agencja Krysiak Polska. Organizatorzy wydarzenia spotkali się w piątek na konferencji prasowej na bulwarze zachodnim, by zaprosić mieszkańców do udziału w wydarzeniu.

To największy niedzielny obiad, na którym mogą spotkać się wszyscy mieszkańcy Gorzowa - zachęcała prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego Agata Dusińska.

Robert Krysiak wraz Naria Olewnicka przekonywali o różnorodności kulinarnych i muzycznych niespodzianek przygotowanych na czas wydarzeniach, a Paweł Salamon zdradził szczegóły warsztatów kulinarnych, podczas których mieszkańcy będą mogli zmierzyć się ze „sztuką przygotowywania” naleśników.

„Polska od Kuchni” zaplanowana jest na niedzielę, 2 czerwca, urozmaica ofertę letnich wydarzeń kulinarnych w Gorzowie. Zaczynamy o godzinie 14.00. Szczegółowy harmonogram dostępny w załączniku.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

 

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.