Parki kieszonkowe - zapraszamy do rozmów o wspólnej przestrzeni
Na przełomie lipca i sierpnia zapraszamy do rozmów o parkach kieszonkowych. Parki kieszonkowe to niewielkie tereny zieleni miejskiej, urządzone w gęsto zabudowanych obszarach. Są one formą zazielenienia miast i tworzenia przyjaznych przestrzeni publicznych w miejscach, gdzie brakuje tradycyjnych parków. Dzięki nim powstają zielone, bioróżnorodne azyle, w których mieszkańcy i mieszkanki mogą znaleźć miejsce do wypoczynku.
W najbliższym czasie w Gorzowie powstanie pięć parków kieszonkowych. Zanim jednak to nastąpi, zapraszamy gorzowian i gorzowianki do wspólnych rozmów o tym, jak urządzić te wspólne przestrzenie, by odpowiadały one ich potrzebom. Z tej okazji organizujemy Mobilne Punkty Konsultacyjne, które staną w terenie. Zaprezentujemy na nich wstępne koncepcje oraz zapytamy o opinie przyszłych użytkowników i użytkowniczki. W rozmowach tych wezmą udział osoby odpowiedzialne za dalszą realizację projektu.
Mobilne Punkty Konsultacyjne staną w miejscach przyszłych parków kieszonkowych – poniżej poglądowe grafiki z lokalizacją:
- 30 lipca przy ul. Towarowej (w okolicach przychodni)
- 31 lipca u zbiegu ul. Piłsudskiego i ul. Walczaka
- 1 sierpnia przy ul. Hejmanowskiej i Warszawskiej
- 5 sierpnia przy skrzyżowaniu ul. Matejki/ Kosynierów Gdyńskich
- 7 sierpnia przy ul. Woskowa/Przemysłowa
Zapraszamy w godzinach od 13:00 do 16:00.
To już kolejne gorzowskie parki kieszonkowe. Pierwsza przestrzeń tego typu pojawiła się na os. Słonecznym w 2021 r. Tam mieszkanki i mieszkańcy nie tylko wzięli udział w rozmowach nad koncepcją ich urządzenia, ale też zaangażowali się w część prac związanych z sadzeniem roślin.
Więcej informacji na: FB Przystań na konsultacje www.um.gorzow.pl
Anna Pękalska
Wydział Konsultacji, Rewitalizacji i Współpracy z NGO
Grafika: Jan Wojtanowski, Alicja Burchardt