Park z albumów gorzowian

Zdjęcie do Park z albumów gorzowian

Wystawa prezentująca park Wiosny Ludów z albumów rodzinnych gorzowian znów będzie dostępna dla publiczności. Zagości ona w sąsiadującej z parkiem Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta.  

Współtworzona z mieszkańcami wystawa pokazuje jak wyglądał park Wiosny Ludów trzydzieści, czterdzieści, pięćdziesiąt lat temu. W rodzinnych albumach gorzowian uwiecznione zostało pływanie kajakiem po parkowym stawie, jazda na łyżwach, spotkania z przyjaciółmi, czy karmienie kaczek.  

Teraz zdjęcia obrazujące te wspomnienia można zobaczyć także na wystawie, która będzie dostępna do końca sierpnia w przestrzeni łączącej nowy gmach biblioteki z willą Lehmanna. Wakacyjne godziny otwarcia książnicy to 10:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku.  

Dodatkowo, z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z Herberta, na odwiedzających czeka niespodzianka – wystawa będzie dostępna w każdą niedzielę sierpnia w godzinach 12:00 – 17:00 z możliwością zwiedzania willi Lehmana i dostępnych w niej zbiorów regionalnych.   Są wśród nich m.in. Sala Papuszy, Gabinet Christy Wolf, Galeria Sztuki Regionalnej. 

Anna Pękalska 
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji

Fot. Anna Pękalska

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.