Otwarcie Punktów Szczepień Powszechnych
We wtorek (4 maja) w Gorzowie rozpoczęły działalność dwa Punkty Szczepień Powszechnych. Pierwszy w Przystani Sportów Wodnych przy ulicy Fabrycznej, a drugi na lodowisku przy ulicy Słowiańskiej.
Nasza praca zakończyła się w momencie otwarcia punktu. Miasto przygotowało punkty logistycznie, teraz pracę rozpoczynają medycy. Dziś ruszają dwa punkty z 4 zespołami szczepiącymi. Jesteśmy w stanie zaszczepić dziennie około tysiąc osób – powiedział podczas otwarcia punktu przy ulicy Słowiańskiej prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.
Wojewoda lubuski Władysław Dajczak podziękował prezydentowi za zaangażowanie w powstanie kolejnych dwóch punktów, w których mieszkańcy mogą przyjąć szczepionkę.
Cieszę się, że jesteśmy w kolejnym miejscu, które umożliwi zaszczepienie się mieszkańcom regionu. To już dziewiąty punkt w województwie, a drugi w Gorzowie Wielkopolskim. W regionie kolejne punkty czekają na otwarcie – powiedział wojewoda Dajczak.
Punkt przy ulicy Słowiańskiej pierwszych pacjentów przyjął we wtorek tuż po godzinie 13.00, a punkt przy ulicy Fabrycznej szczepić zaczął od godziny 15.00.
W kolejnych dniach, od poniedziałku do soboty, punkty będą czynne od godziny 8.00 do 18.00.
Telefon kontaktowy do punktu przy ul. Słowiańskiej to 506 664 993, a do PSP przy ul. Fabrycznej - 95 721 63 13.
W Gorzowie zostały utworzone dwa samorządowe punkty masowych szczepień przeciw COVID-19. Już w kwietniu ruszyły przygotowania do ich uruchomienia; zostały wydzielone pomieszczenia dla pacjentów i personelu, oznakowane wejścia i wyjścia oraz miejsca szczepień. Wszystko zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Wojewody Lubuskiego.
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński
