Organizacja dojazdu do cmentarza

Zdjęcie do Organizacja dojazdu do cmentarza

Od piątku (29 października) do wtorku (2 listopada) na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego, zorganizowana podobnie jak w latach ubiegłych. Wjazd w ulicę Żwirową 1 listopada (od godziny 7.00 do 20.00) będzie zamknięty.

1 listopada przejazd autobusami obsługującymi cmentarz komunalny będzie bezpłatny.

Zwirowa Wszystkich Swiętych 2021

Organizacja ruchu w okresie przedświątecznym i 1 listopada została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu w rejonie cmentarza, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Zmiany w oznakowaniu ulic wprowadzane będą sukcesywnie już od 29 października (piątek) i obowiązywać będą do 2 listopada (wtorek). Dotyczyć będą organizacji ruchu kołowego przy bramach Cmentarza Komunalnego, wzdłuż ulicy Żwirowej, Kosynierów Gdyńskich oraz na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich - Roosevelta - Żwirowej.

ZMIANY PRZY BRAMIE „B”

Od 29.10 (piątek) - 02.11 (wtorek) w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów zmianie ulegnie organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie „B”. Pierwszy segment parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniony będzie tylko dla autobusów MZK. Ponadto na wyjeździe z parkingu i pętli wprowadzone zostanie oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.

ULICA ŻWIROWA

Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego:

• w dniu 01.11 (poniedziałek) - w godz. 700 - 2000
  • dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zajętości parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się w dniach 30.10 (sobota) – 31.10 (niedziela) – o zamknięciu ulicy będzie decydować Policja.

W tym samym okresie przewiduje się zamknięcie wyjazdu z ul. Błotnej w ul. Żwirową. Natomiast w dniach 29.10 – 01.11 zostanie zamknięty wyjazd z ul. Owocowej, Zagłoby i Świerkowej w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców przyległych ulic). Ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyć pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko poj. osobowe) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze Policji, w zależności od natężenia ruchu na ul. Żwirowej i sytuacji w rejonie parkingów. W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu ulicy Żwirowej obowiązywać będą zakazy zatrzymywania. Pod znakami umieszczone zostaną tabliczki T-24 i pozostawione pojazdy będą usuwane na koszt ich właściciela.

Przez cały okres dojazd do Cmentarza Komunalnego możliwy będzie drogą powiatową 1409F od strony Chwalęcic.

SKRZYŻOWANIE ULIC KOSYNIERÓW GDYŃSKICH – ROOSEVELTA – ŻWIROWEJ

W momencie zamknięcia wjazdu w ul. Żwirową na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Słowiańska - Żwirowej nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ustawione zostaną odpowiednie znaki nakazu wskazujące możliwe kierunku ruchu. W okresie największego natężenia ruchu na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruchem pojazdów kierować będą funkcjonariusze Policji.

ULICA KOSYNIERÓW GDYŃSKICH

1.     W dniach 29.10 – 1.11.2021 r. funkcjonować będzie przystanek autobusowy na prawym pasie ul. Kosynierów Gdyńskich bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską. Pojazdy jadące w kierunku centrum będą miały możliwość wyminięcia autobusów stojących na przystanku lewym pasem ruchu.

2.     Funkcjonariusze Policji decydować będą również o ograniczeniach w ruchu kołowym na ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Mickiewicza i Roosevelta, priorytet mają autobusy oraz osoby niepełnosprawne.

3.     Dodatkowo w przypadku problemów komunikacyjnych na ul. Kosynierów Gdyńskich policja wyłączy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Matejki oraz Kosynierów Gdyńskich – Mickiewicza – Mościckiego.

PARKOWANIE 29.10 (PIĄTEK) - 01.11 (PONIEDZIAŁEK)

Na czas ograniczenia dojazdu do cmentarza komunalnego dla mieszkańców udostępnione zostaną dodatkowe miejsca do parkowania:

• Na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej (jezdnia północna) na odcinku od drugiego wyjazdu ze „Słowianki‘’ do ronda Słowiańskiego w dniach 29.10 (piątek) od godz. 14.00 do 01.11 (poniedziałek);
  • Na parkingu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kosynierów Gdyńskich w dniach 29.10 (piątek po 15) do 01.11;
  • Na parking przy Markecie „Products” przy ul. Żwirowej – parking ogólnodostępny;
  • Na jezdni przy lewej krawędzi jednokierunkowego odcinka ul. Słowiańskiej;
  • Parking organizowany w przed 2019 w parku Słowiańskim tzw. „placu cyrkowym” nie będzie dostępny do parkowania pojazdów.

Dostępne będą również istniejące parkingi przy cmentarzu, które funkcjonować będą w następujący sposób:

1.    Parking przy bramie „A” przeznaczony będzie w dniach 29.10 (piątek) - 02.11 (wtorek) dla osób niepełnosprawnych, a część południowa parkingu wyznaczona zostanie dla postoju taksówek.

2.    Parking przy bramie „B” dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców z wyłączeniem ostatniego segmentu przeznaczonego pod handel i pierwszego wydzielonego dla MZK.

ULICA SŁOWIAŃSKA

Utrudnienia na ul. Słowiańskiej w dniach 29.10 (piątek) - 01.11 (poniedziałek) związane będą ze zwężeniem jezdni przeznaczonej dla ruchu kołowego. W wymienionym okresie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej zorganizowany zostanie parking. Na ul. Słowiańskiej wyznaczony zostanie również dodatkowy przystanek. Zlokalizowany on będzie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej na jezdni w kierunku ronda Szczecińskiego na wysokości kładki dla pieszych. Funkcjonować on będzie w dniach 30.10 (sobota) oraz 1.11 (poniedziałek)

Rafał Krajczyński / Miejski Inżynier Ruchu
Dariusz Wieczorek / Wydział Promocji i Informacji