O planach na nowy sezon
O planach na nowy sezon artystyczny oraz o sposobie organizacji pracy orkiestry opowiadał, podczas spotkania w środę z wiceprezydent Małgorzatą Domagałą, nowy dyrygent orkiestry CEA Filharmonii Gorzowskiej Przemysław Fiugajski.
To pierwsze oficjalne spotkanie nowego kierownika orkiestry w Urzędzie Miasta. Przemysławowi Fiugajskiemu towarzyszyła Joanna Pisarewicz, niedawno powołana na stanowisko szefowej filharmonii.
W rozmowie z wiceprezydent Domagałą zapowiedzieli nowości i niespodzianki w repertuarze Filharmonii Gorzowskiej w nadchodzącym sezonie artystycznym.
Sezon mamy już zaplanowany. Na melomanów czekają nowości repertuarowe oraz możliwość posłuchania artystów światowego formatu, w tym m.in Leszka Możdżera - poinformował Fiugajski.
Gotowy repertuar na nowy sezon to wynik współpracy z instytucją, którą Przemysław Fiugajski rozpoczął już kilka miesięcy temu, przygotowując m.in. koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia Filharmonii Gorzowskiej. To wtedy nowy dyrygent miał okazję poznać muzyków, ich umiejętności i możliwości.
Będę pracował w młodym, bardzo ambitnym zespole. To cieszy i jest pewnego rodzaju wyzwaniem - podkreślił.
O pełnym wsparciu działań artystycznych nowego kierownictwa filharmonii zapewniła podczas spotkania wiceprezydent Małgorzata Domagała.
Filharmonia jest naszą najmłodszą instytucją kultury. Pragniemy, by była wizytówką Gorzowa. Liczę, że wkrótce, przy dobrej współpracy, uda nam się stworzyć wyjątkową w skali kraju jakość i markę Filharmonii Gorzowskiej – powiedziała Domagała.
Podczas spotkania omówiono także założenia organizacyjne instytucji oraz plany na kolejne koncerty kameralne w plenerze, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców.
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński