Nowy skwer na osiedlu Piaski

Zdjęcie do Nowy skwer na osiedlu Piaski

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z utworzeniem nowego skweru na osiedlu Piaski, zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego. Inwestycja obejmuje rekultywację zdegradowanego terenu pomiędzy chodnikiem a budynkiem sklepu Żabka. W ramach prac teren zostanie uporządkowany i zazieleniony poprzez wykonanie nowych nasadzeń krzewów i drzew.

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta zaplanował posadzenie 307 krzewów z gatunków: tawuła brzozolistna ‘Gold Tor’, tawuła japońska ‘Anthony Waterer’ i pęcherznica kalinolistna ‘Little Angel’. Dodatkowo na skwerze pojawią się dwa drzewa klonu polnego (‘Elsrijk’), które wzbogacą zieleń miejską i poprawią estetykę przestrzeni publicznej.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu od firmy InPost oraz środkom własnym Miasta. Nowo utworzony skwer zostanie objęty trzyletnim okresem pielęgnacji roślin, co zapewni utrzymanie jego walorów estetycznych i przyrodniczych.

Nowa przestrzeń zielona przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców osiedla Piaski, zwiększając ilość zieleni w tej części miasta i tworząc przyjazne miejsce do wypoczynku.

Inicjatywa została dofinansowana przez Program InPost Green City.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. pixabay.com

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.