Nowy architekt miejski

Zdjęcie do Nowy architekt miejski

W poniedziałek (3 czerwca) swoje nowe obowiązki zawodowe na stanowisku architekta miejskiego zaczęła pełnić wieloletnia radna oraz doświadczona architektka Marta Bejnar-Bejnarowicz.

Marta Bejnar-Bejnarowicz jako nowa architektka miejska chce kłaść duży nacisk na estetykę miasta oraz na zieleń. Swoją rolę widzi jako doradczo-koordynującą.

Stanowisko architekta miasta, które obejmuje, będzie samodzielne, niezależne, przede wszystkim opiniodawcze i koordynujące. Chciałabym korzystając z tej funkcji pomoc miastu w rozwoju w kierunku miasta kompaktowego, estetycznego, czystego, zaplanowanego przestrzennie, rozwijającego się z poszanowaniem historii – powiedziała.

Chcemy skorzystać z kompetencji nowej pani architekt i liczymy na wsparcie w przygotowaniu koncepcji powrotu do unikalnego charakteru Gorzowa, stworzenia planu remontu budynków (w tym kamienic Nowego Miasta), inwentaryzacji obiektów budowlanych, wprowadzenia uchwały krajobrazowej, czyli harmonii w mieści – podkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Marta Bejnar-Bejnarowicz jest odznaczona Honorową Odznaką Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (I stopnia) oraz Srebrną Odznaką SARP (wyróżnieniem SARP II-go stopnia).

Jest radną dwóch ostatnich kadencji, a 7 kwietnia br. podczas wyborów samorządowych została wybrana na trzecią kadencję. Objęcie przez nią stanowiska w Urzędzie Miasta oznacza, że jej miejsce w Radzie Miasta zajęła Agnieszka Cierach.

Do obowiązków architekta miejskiego w Gorzowie należy m.in.; współpraca z Wydziałem Urbanistyki i Architektury w zakresie sporządzania planów miejscowych oraz zasad dotyczących sytuowania reklam i małej architektury; współpraca ze wszystkimi wydziałami urzędu zlecającymi sporządzenie projektów dotyczących inwestycji miejskich; współpraca z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami i Majątku w zakresie przygotowywania dla terenów miejskich ofert inwestycyjnych; współpraca z Biurem Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji w zakresie rewitalizacji; udział w negocjacjach z inwestorami na etapie ustalania warunków zabudowy w strategicznych miejscach w mieście oraz na etapie wydawania pozwolenia na budowę w eksponowanych lokalizacjach w mieście.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Łukasz Kulczyński

Pozostałe

Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.