Nocny Szlak Kulinarny

Zdjęcie do Nocny Szlak Kulinarny

Już w najbliższy weekend w Gorzowie odbędzie się Nocny Szlak Kulinarny. To nowe wydarzenie w miejskim kalendarzu. Jego ideą jest wsparcie gorzowskiej branży gastronomicznej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego korzystania z oferty Miasta.

Wzorowany na znanym i realizowanym od wielu lat cyklu „Nocny Szlak Kulturalny” powtórzył jego sukces. W tym roku ponownie zagości w miejskim kalendarzu - 9 i 10 września.

Bohaterem tegorocznego Nocnego Szlaku Kulinarnego będzie ziemniak. Tak zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu internetowym. To oznacza, że restauratorzy, którzy wezmą udział w zabawie, muszą przygotować w swoim menu danie, przekąskę lub napój z ziemniaka. To danie nie może kosztować więcej niż 15 złotych.

Nocny Szlak Kulinarny potrwa dwa dni, piątek i sobotę. W tym czasie mieszkańcy mogą odwiedzać gorzowskie lokale i próbować przygotowanych dań, po czym mają możliwość ocenić ich walory smakowe, estetyczne i inne. Ocena odbywa się na specjalnej karcie do głosowania, którą wcześniej należy odebrać od organizatorów, na Starym Rynku podczas imprezy. Za aktywny udział w wydarzeniu mieszkańcy mają szansę na atrakcyjne nagrody, a restauratorzy najlepiej ocenieni otrzymują sztandar „Królowej Gorzowskiej Gastronomii” oraz kampanię promocyjną w lokalnych mediach.

W tym roku w zabawie wezmą udział 33 gorzowskie restauracje, kawiarnie, puby i punkty gastronomiczne.

Oto tegoroczni uczestnicy Nocnego Szlaku Kulinarnego:

Nazwa lokalu

TARANTINO GRILL BAR & CAFE

ul. Wróblewskiego 31B

WERANDA BISTRO GRILL&COFFEE

Park Górczyński (obok Fontanny Motylia)

Hospudka - Czeska Restauracja

Ul. Sikorskiego 126

Restauracja Bulvar

ul. Łużycka 35

Zabawa podczas pierwszej edycji cieszyła się ogromną popularnością. Wydaliśmy ponad 4 tysiące kart do głosowania, a udział w imprezie brało 25 restauratorów, choć wielu innych również nieformalnie włączyło się do zabawy, szykując dania z miodu.

W tym roku Nocny Szlak Kulinarny będzie jednocześnie ostatnim wydarzeniem w wakacyjnym cyklu „Dobry wieczór Gorzów”. Dania i napoje degustacyjne z ziemniaka będą serwowane w piątek (9 września) w godzinach od 16.00 do 22.00, a w sobotę (10 września) od 13.00 do 22.00. W międzyczasie na scenie na Starym Rynku zagrają: w piątek Smolik (od godziny 20.00, a w sobotę zespół LemOn (od godziny 19.00).

Organizatorem drugiej edycji Nocnego Szlaku Kulinarnego jest Prezydent Miasta Gorzowa. W pierwszej zwyciężyła restauracja Łubu Dubu.

Fot. Bartłomiej Nowosielski

IMG_1514_www IMG_1516_www IMG_1522_www IMG_1548_www