Nasi łucznicy najlepsi
W ostatni weekend (9-11 sierpnia) w naszym mieście na torach łuczniczych przy ulicy Poznańskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Łucznictwie. W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się … gospodarze.
Sportowcy Startu Gorzów zdobyli 9 medali (po trzy złote, srebrne i brązowe), wyprzedzając Start Kielce (4 medale; trzy złote i brązowy) oraz Start Lublin (4 medale; jeden złoty i srebrny, dwa brązowe).
W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn z całej Polski.
XVII Letnie Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu odbędą się od 28 sierpnia do 8 września br. W programie paraigrzysk znalazły się 22 dyscypliny sportowe, te same które zostały rozegrane podczas zawodów w Tokio. Jest jednak więcej niż dotychczas konkurencji przeznaczonych dla kobiet – będzie ich aż 235, dwukrotnie więcej niż podczas Igrzysk Paralimpijskich w Sydney w 2000 roku.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Start Gorzów