Największy niedzielny obiad

Zdjęcie do Największy niedzielny obiad

Już w najbliższą niedzielę (21 maja) w Gorzowie zaplanowano największy w województwie lubuskim, a prawdopodobnie największy w Polsce, niedzielny obiad. Na Starym Rynku, już po raz drugi, odbędzie się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, podczas którego będą gotowane i degustowane regionalne potrawy, a wieczorem wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Blanka.

Na uczestników festiwalu będzie czekać pyszne jedzenie, ogromna porcja kulinarnej wiedzy, świetna zabawa, niezapomniane przeżycia i ciekawe nagrody. Wstęp wolny – poinformowała Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta.

Od godz. 13.00 zapraszamy na Stary Rynek, na największy niedzielny obiad. Zasiądźmy wspólnie do rodzinnego obiadu, poznajmy regionalną kulturę, weźmy udział w konkursach, bawmy się, uczmy sztuki kulinarnej - każdy znajdzie coś dla siebie. Od nas nikt nie wyjdzie głodny – zapewniła Agata Dusińska, prezes GRH.

Na miejscu będzie możliwość degustacji potraw przygotowanych przez gospodynie z całego województwa lubuskiego, a także uczniów gorzowskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Prognozy wskazują, że będzie gorąco, dlatego będziemy serwować chłodnik. Klasyczny, litewski. Ta zupa to bogactwo warzyw, oczywiście wprost z naszego ryneczku. A jako danie główne będziemy podawać marynowaną polędwiczkę – zapowiedział Kamil Tużnik, szef kuchni, nauczyciel zawodu w ZSG.

W programie przewidziano pokazy i warsztaty kulinarne Karola Okrasy, Kuby Steuermarka i Katarzyny Gubały. Zaplanowano także wybory Miss wdzięku, loterie nagród i atrakcje dla najmłodszych.

Po atrakcjach kulinarnych przyjdzie i czas na zabawę.

O godzinie 20.00 zapraszamy na dwugodzinny program największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wystąpią Blanka, Skolim, Filip Lato, Piękni i Młodzi oraz DJ Adamus – poinformował Robert Krysiak, dyrektor generalny festiwalu.

Relację z koncertu będzie można oglądać na żywo w TVP3.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. Wielki Finał odbywa się na PGE Narodowym, wcześniej gotowanie i degustacja odbywają się kolejno w każdym z województw.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Karolina Machnicka

Galeria zdjęć

IMG_2487 IMG_2492 IMG_2498 IMG_2511 IMG_2512 IMG_2522
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.