Międzynarodowy Dzień Strażaka

Zdjęcie do Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. I choć oficjalnie święto ustanowione zostało dopiero w 2002 roku, od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana.

Z tej okazji prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki złożył strażakom życzenia oraz przekazał słowa uznania, serdeczne podziękowania za to, że dzięki ich pracy możemy czuć się bezpieczni.

Jesteście zawsze pierwsi tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie, dobytek lub środowisko. Dziękuję Wam za to, także w imieniu wszystkich gorzowian – podkreślił prezydent.

Prezydent Gorzowa podziękował za każdy dzień strażackiej służby, za stałą gotowość do niesienia pomocy innym, za troskę o bezpieczeństwo mieszkańców.

Życzę Wam, by strażacka służba była dla Was źródłem zadowolenia i satysfakcji, a wszystkie akcje ratowniczo-gaśnicze kończyły się szczęśliwym powrotem do domu – dodał Jacek Wójcicki.

Prezydent Jacek Wójcicki od ponad 20 lat sam pełni służbę w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej. W 2017 roku brał udział w akacji gaszenia gorzowskiej katedry. Po godzinach pracy samorządowej, uczestniczy w akcjach z zastępem OSP Deszczno.

Obecnie w szeregach w Państwowej Straży Pożarnej w całej Polsce pracuje ponad 30 000 funkcjonariuszy, dodatkowo w hufcach Ochotniczych Straży Pożarnych służbę pełni ponad 100 000 strażaków. Dziś świętują zarówno zawodowcy i ochotnicy.

Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji

Fot. unsplash.com

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.