Luzowanie obostrzeń

Zdjęcie do Luzowanie obostrzeń

W najbliższą sobotę (15 maja) zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie i teatrze.

Od poniedziałku (17 maja), w reżimie sanitarnym (m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy) otwierają się szkoły do nauki hybrydowej dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i szkół średnich.

Rząd przesunął otwarcie kin, teatrów i instytucji kultury z 29 na 21 maja. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, instytucje kultury będą mogły działać już od 15 maja, ale jedynie na świeżym powietrzu. Termin powrotu do sal był wyznaczony na 29 maja. Premier zapowiedział skrócenie tego okresu do 21 maja.

Zmianie ulegnie termin „odmrażania” klubów fitness i restauracji. Branża sportowa zostanie ponownie otwarta 28 maja, a nie 29. Dzień wcześniej (tj. 28 maja) także będzie można zjeść w restauracjach, a ogródki restauracyjne mogą wznowić działalność już w najbliższą sobotę.

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Archiwum UM



powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.